Thor Trucks zaprezentował prototyp elektrycznego ciągnika siodłowego Thor ET-One. Pojazd ma być o 60 procent tańszy w utrzymaniu i o 70 procent tańszy w użytkowaniu niż odpowiedniki z silnikiem Diesla.

Thor ET-One – dane techniczne

Jak podaje portal Electrek, Thor ET-One został zbudowany z użyciem podwozia Navistara, osi Dana oraz silników Hydro-Quebec TM4. Firma skupia się jednak wydajnych systemach bateryjnych, które pozwolą na skonwertowanie współczesnych ciągników z silnikami Diesla na wersje spalinowe.

Samochód ma mieć 300-700 koni mechanicznych mocy, zasięg od 160 do 480 kilometrów na jednym ładowaniu z pełnym ładunkiem. Cena Thor ET-One ma wynieść odpowiednio od 150 do 250 tysięcy dolarów (równowartość odpowiednio od 540 do 900 tysięcy złotych netto).

> Ile energii potrzeba do naładowania Tesla Semi? Tyle, ile polski dom zużywa przez 245 dni

Twórcom należą się brawa za projekt: kabina jest agresywna, mocno przypomina pysk piranii. Widać jednak, że jest słabo spasowana, co oznacza, że elektryczny Thor ET-One znajduje się na dość wczesnej fazie produkcji. Mimo to jego twórcy chcieliby wejść na rynek jeszcze przed premierą Tesla Semi.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]