Rośnie zamieszanie dookoła pierwszego samochodu w Kosmosie. Niedawno prezes Tesli zadeklarował, że rakieta Falcon Heavy wyniesie na orbitę Marsa jego samochód Tesla Roadster, następnie się z tej deklaracji wycofał. Portal Electrek wychwycił jednak fotografię krążącą po pewnym forum…

Tesla Roadster w Kosmosie

Przypomnijmy: Elon Musk stwierdził, że ładowni pierwszej rakiety Falcon Heavy znajdzie się jego samochód – pierwszy model Tesla Roadster. W rozmowie z portalem The Verge wycofał się z tej deklaracji.

Tymczasem na forum NASA Spaceflight pojawiło się zdjęcie samochodu zamocowanego na sztywno na czymś, co wygląda jak element statku kosmicznego – ma to być moduł transportowy SpaceX. Jak mówił sam Elon Musk, bardzo podoba mu się myśl o samochodzie dryfującym w przestrzeni kosmicznej i odkrytym tam przez obcą cywilizację za miliony lat. Co sugeruje, że auto jednak poleci w Kosmos.

Falcon Heavy korzysta z trzech niezależnych boosterów, z których każdy mógłby posłużyć do wyniesienia na orbitę rakiety Falcon 9. To będzie dziewiczy, testowy lot najcięższej rakiety, jaka miałaby wejść obecnie do użytku. Jeśli się nie powiedzie, Tesla Roadster spłonie w atmosferze lub w wybuchu. Jeżeli natomiast się uda, samochód wyruszy na orbitę dookoła Marsa – i zostanie tam na bardzo, bardzo długo.

> Ogniwa fotowoltaiczne do ładowania elektryków zamontowane w… drodze

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Tesla Roadster w Kosmosie – o co chodzi?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]