Tesla zarezerwowała nazwę CYBERTRK i rozesłała zaproszenia na premierę Cybertrucka (Tesla Cybertruck?). Odbędzie się ona w Hawthorne (Kalifornia, Stany Zjednoczone). Drzwi zostaną otwarte o godzinie 7 p.m., a zapowiedzi ruszą o 8 p.m., czyli o 5 rano czasu polskiego w piątek, 22 listopada 2019 roku.

A oto i samochód:

> Tesla Cybertruck – cena, dane techniczne, WYGLĄD! Wszystko już wiemy (jest wersja „Plaid”!) [wideo]

Poniżej znajduje się pierwotna wersja tekstu z 17 listopada, który został odświeżony 21 listopada:

Cybertruck / Tesla Pickup – premiera

Na zaproszeniu widać oślepiającą smugę światła rozświetlającą też podłoże. Po lewej stronie majaczą koła, po prawej pojawił się odbłysk, jak gdyby pochodzący z reflektora samochodu. Wszystko odbywa się w ulewnym deszczu, w klimacie Los Angeles z „Łowcy androidów” (ilustracja została przez nas rozjaśniona):

Dane techniczne Cybertrucka Elon Musk zapowiadał już od dawna. Samochód ma być bardziej funkcjonalny niż Ford F-150, a osiągi ma mieć lepsze niż podstawowa wersja Porsche 911. Producent obiecuje napęd na obie osie w standardzie, „640-800 kilometrów zasięgu” oraz bazową cenę poniżej 50 tysięcy dolarów.

Tak naprawdę największą tajemnicą jest wygląd Cybertrucka. Pojawiały się już różne propozycje, jednak Musk mówi o cyberpunkowości (stąd nazwa) oraz stylu „Łowcy androidów”.

Pierwsza całościowa wizualizacja Tesli Pickup (c) Tesla

Propozycja samochodu miejskiego Tesli stworzona przez projektanta Cybertrucka w czasach, gdy rozpoczynał współpracę z Teslą (2017 rok) (c) Sahm Jafari

Tesla Pickup / Cybertruck według niezależnego artysty, Emre Husmena. Elon Musk stwierdził, że prawdziwy Cybertruck będzie bardziej w stylu „Łowcy androidów” (c) Emre Husmen

I właśnie te ostatnie zapowiedzi nieco niepokoją miłośników Tesli. Spodziewają się oni samochodu tak futurystycznego, tak awangardowego, że udziwnionego i nieatrakcyjnego dla tradycyjnych nabywców pickupów. A ci ostatni nie pałają szczególną miłością do samochodów z firmy Elona Muska, o czym zresztą dość regularnie przypominają:

> Zastawiasz – odlatujesz, czyli jak traktuje się w Niemczech samochody blokujące ładowarkę

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]