Szwedzki startup PowerSwap idzie śladem Tesli w rozwiązywaniu problemów z zasięgiem. Firma chce opracować robota wymieniającego baterie w samochodach elektrycznych. PowerSwap podpisał właśnie list intencyjny z Taxi Stockholm, największą firmą taksówkową w Szwecji.

Wymiana baterii w samochodzie elektrycznym

Założyciel startupu, Sten Corfitsen, idzie drogą Tesli. Już kilka lat temu Elon Musk prezentował przewagę wymiany baterii nad tankowaniem samochodu spalinowego. W wyreżyserowanej konkurencji Tesla Model S vs Audi A8, Audi poniosło sromotną klęskę:

PowerSwap podąża śladami Tesli. Opracowany przez firmę robot ma sam wymieniać baterie w samochodzie elektrycznym. Co więcej: baterie mają być wymieniane z boku, a nie od spodu auta – dlatego roboty PowerSwap mogą być instalowane w dowolnej lokalizacji, bez konieczności niszczenia istniejącej infrastruktury. Pojawi się natomiast konieczność przerobienia samochodu elektrycznego, by obsługiwał taką metodę dostępu do baterii.

Punkt wymiany baterii firmy PowerSwap (c) PowerSwap

> Ile kosztuje naprawa baterii w Leafie? 1 800 zł za moduł z ogniwami + … [SPRAWDZILIŚMY]

Firma ma już konkretnego, sprecyzowanego odbiorcę: to przedsiębiorstwa taksówkowe i firmy transportowe. Pojazdy w nich nie mogą sobie pozwolić na długie ładowanie, ale właściciele firm chętnie obniżyliby koszty eksploatacji aut.

Wymienne baterie w samochodzie – zobacz wideo:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]