Urząd Miasta Sopotu poinformował, że kupił elektryczne Renault Kangoo ZE. Samochód ma być wykorzystywany w normalnej pracy urzędu i wpisuje się w strategię troski urzędników o czyste powietrze w mieście.

Samochody elektryczne w Sopocie: teraz Kangoo ZE, wkrótce 2 kolejne

Ze względu na status uzdrowiska, Sopot już od pewnego czasu inwestuje w samochody o napędzie ekologicznym. Dotychczas stosowano auta zasilane gazem ziemnym, teraz kupiono elektryczne Kangoo ZE, a dwa kolejne elektryki i pięć e-bike’ów (elektrycznych rowerów) czeka w kolejce.

Warto dodać, że już w 2017 roku miasto nabyło dwa rowery elektryczne dla urzędników oraz premiuje tych, którzy do pracy dojeżdżają z użyciem komunikacji miejskiej.

> Orlen zrewidował prognozy: 50 zamiast 150 stacji ładowania do końca 2019 roku

Renault Kangoo ZE to elektryczny dostawczak z baterią o pojemności 33 kWh w cenie rozpoczynającej się od około 140-150 tysięcy złotych. Pojemność baterii samochodu oraz brak złącza szybkiego ładowania prądem stałym (DC) – ale obecność ładowarki Chameleon znanej z Renault Zoe – predestynuje samochód do wykorzystania w krótkich, miejskich trasach i conocnego ładowania.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.8]