Grupa PGE i 4mobility uruchomiła w Rzeszowie carsharing samochodów elektrycznych z 20 egzemplarzami Nissana Leafa. Auta dostępne są w niemal najbogatszym wariancie wyposażeniowym, N-Connecta, i można z nich korzystać już od dziś, środy, 18 grudnia 2019 roku.

Carsharing 4mobility / PGE w Rzeszowie – cennik

Zgodnie z opublikowanym na stronie 4mobility cennikiem, opłata za korzystanie z auta jest następująca:

  • od 67 groszy za minutę,
  • od 80 groszy za kilometr.

Jeśli zatem do przejechania będziemy mieli 5 kilometrów i pokonamy ten dystans ze średnią szybkością około 40 km/h, zapłacimy około 5 złotych za czas oraz 4 złote za pokonany dystans – łącznie będzie to więc około 9-9,5 złotego.

Aplikację do wypożyczania samochodów można pobrać ze sklepu Google Play (system Android, TUTAJ) lub App Store (system iOS, TUTAJ).

Nissany Leafy, które zostały udostępnione w na ulicach Rzeszowa, dysponują baterią o pojemności około 37,5 kWh (całkowita: 40 kWh) i realnym zasięgiem w trybie mieszanym równym 243 kilometrom.

> Wady Tesli Model 3? Najwięcej problemów było w lutym 2019, teraz jest już coraz lepiej [Bloomberg]

Teoretycznie na terenie miasta samochody powinny osiągać zasięg wynikający z procedury WLTP (270 km), dostrzegliśmy jednak, że dodatkowa elektronika śledząca auta podbiera część baterii z energii. Sam Rzeszów dość często bywa zimą w zasięgu klimatu kontynentalnego znad Azji, który obniża temperaturę i zasięgi – ale użytkownicy raczej nie mają się czym przejmować.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]