Grupa Assay, która dotychczas zajmowała się doradztwem biznesowym i inwestycjami w startupy, zaprezentowała projekt elektrycznego samochodu / wózka dostawczego Elimen E-VN1. W 2019 roku firma chce wyprodukować 500 takich pojazdów.

Elimen E-VN1: konkurent Renault Twizy Cargo?

Samochód Elimen E-VN1 to mały wózek transportowy wyprodukowany z kompozytów i ważący zaledwie 600 kilogramów. W przestrzeni załadunkowej auta o pojemności 4 metrów sześciennych będzie można przewieźć do 800 kilogramów ładunku. Moc silnika wynosi 20 koni mechanicznych, dlatego pojazd powinien być traktowany jako środek transportu raczej na terenie hal i obszarów przemysłowych niż w mieście.

> WROCŁAW. Sklep eobuwie.pl z dostawami w 3 godziny dzięki Twizy Cargo

Grupa Assay utrzymuje, że koszt auta to niecałe 100 tysięcy złotych, a wersji bogatszej, z powiększonymi bateriami – 130 tysięcy złotych. Zasięg E-VN1 ma wynieść od 100 do 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zamówienia na auto będzie można składać od września 2018 roku, produkcja ma ruszyć niedługo później, ponieważ już w 2019 roku do odbiorców ma trafić 500 takich pojazdów. Montownia aut na początku zostanie zlokalizowana w Tomaszowie Mazowieckim, docelowo jednak ma trafić pod Bydgoszcz.

> DELIVER-E: Polski Samochód Elektryczny zaprojektowany… w Wielkiej Brytanii

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]