Podczas prezentacji strategii rozwoju w segmencie aut dostawczych, Renault ujawnił specyfikację elektrycznego Renault Kangoo nowej generacji. Auto nosi nazwę Renault Kangoo Rapid E-Tech Electric i trafi na rynek w 2022 roku. Model będzie bazą dla nowego Nissana e-NV200 i Mercedesa Citana oraz T-klasy.

Renault Kangoo Rapid E-Tech Electric – specyfikacja i wszystko, co wiemy

Nazwa modelu oraz termin wprowadzenia do sprzedaży wersji Electric (2022 rok) sugerują, że wcześniej pojawią się warianty hybrydowe – odświeżone Renault Kangoo Rapid ma być bowiem dostępne na wybranych rynkach od czerwca 2021 roku. Producent zapowiada, że elektryk zostanie wyposażony w silnik o mocy 75 kW (102 KM) napędzający przednie koła. Bateria Kangoo Rapid E-Tech Electric będzie miała pojemność 44 kWh, powinna zatem wystarczyć na około 200 kilometrów zasięgu.

O ile akumulatory nie imponują, znowu są bowiem o około 20 procent mniej pojemne niż w Renault Zoe,o tyle parametry dotyczące ładowania są interesujące. Samochód pozwoli na osiągnięcie 22 kW przy prądzie przemiennym (w Renault to standard) i aż 75 kW przy prądzie stałym. Nowa generacja Kangoo zostanie wyposażona w port CCS i pozwoli na rozpędzenie się do aż 1,7 C. Renault Zoe ZE50 nie osiąga nawet 1 C.

Renault Kangoo Rapid E-Tech Electric (c) Renault

Dodajmy, że wspomniane 75 kW nieźle pasuje do odkrycia naszego Czytelnika, który zauważył w oprogramowaniu Renault pewną zmienną przyjmującą podczas ładowania wartość do „72”. Tej liczby nie udało mu się wyjaśnić w żaden logiczny sposób.

Wróćmy jednak do Kangoo Rapid E-Tech Electric: producent obiecuje, że na stacji DC uzupełnienie energii do 80 procent pojemności potrwa 42 minuty. Przy słupku o mocy 22 kW samochód będzie potrzebował 2 godzin, przy źródle o mocy 11 kW – 4,5 godziny. Nie są znane ładowności wersji elektrycznej, wiadomo natomiast, że samochód będzie dostępny w wariancie dostawczym i osobowym.

Renault Kangoo Rapid ma stanowić bazę dla nowej generacji Nissana (e-)NV200 oraz nowego Mercedesa Citana, który w wersji osobowej stanie się „T-klasą”. Mercedes planuje znaczącą ingerencję w model, ponieważ poprzednia generacja bardzo przypominała Kangoo, co nieszczególnie przypadło do gustu nabywcom modelu.

Nowy Renault Kangoo – mechanizm funkcjonowania drzwi (c) Renault

Nowy Renault Kangoo Van – wnętrze wersji spalinowej (c) Renault

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]