Jerome Mends-Cole, właściciel firmy wypożyczającej Tesle, zauważył w Północnej Kalifornii elektryczny ciągnik siodłowy Tesli. Zrobił mu kilka fotografii, w tym zdjęcie bagażnika. Podczas rozmowy z inżynierami usłyszał też, że specyfikacja Tesla Semi może być lepsza niż obiecywał Elon Musk.

Tesla Semi z zasięgiem powyżej 800 km?

W 2017 roku, gdy zaprezentowano Teslę Semi, Elon Musk deklarował wprowadzenie do oferty dwóch wersji ciągnika: o zasięgu 480 i 800 kilometrów na jednym ładowaniu. Miały one kosztować odpowiednio 150 lub 180 tysięcy dolarów. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że co najmniej jedna z wersji będzie dysponowała bateriami o pojemności 1 000 kWh, czyli 1 MWh.

> Tesla Semi z baterią 1 000 kWh już oficjalnie? [Tesla.com]

Jerome Mends-Cole dostrzegł czerwoną Teslę Semi w Północnej Kalifornii (źródło). Był to sam ciągnik, bez naczepy, więc udało mu się go dość szczegółowo obfotografować. Z bliska zobaczyliśmy między innymi stosunkowo pusty tył kabiny, całkowicie typowe siodło, oraz, co najciekawsze, przedni bagażnik. Jego zewnętrzne linie przypominają „frunki” Tesli, ale wnętrze ukształtowane jest dość charakterystycznie:

Inżynierowie, którzy obsługiwali czerwony prototyp, mieli być przekonani, że [finalna wersja] ciągnika siodłowego zaoferuje więcej niż Elon Musk obiecywał w 2017 roku. Trudno powiedzieć, czy chodzi o zasięgi, czy o koszty eksploatacji, jednak brzmi to intrygująco. Podobne sugestie już wcześniej prezes Tesli zamieszczał na Twitterze.

> Parametry Tesla Semi? Mogą być jeszcze lepsze za tę samą cenę [Elon Musk / Twitter]

Niestety, będziemy musieli poczekać, żeby się o tym przekonać: produkcja Semi miała wystartować w 2019 roku, a teraz przełożono ją na koniec roku 2020. Wyjaśnieniem tego opóźnienia jest prawdopodobnie niewystarczająca produkcja ogniw przez Panasonica. Co, oczywiście, obśmiał już polski portal Autoblog sponsorowany przez Orlen, którego copywriterzy znają się na wszystkim najlepiej (źródło).

Wszystkie zdjęcia: (c) Jerome Mends-Cole / SacTesla

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]