Na stulecie marki, Citroen zaprezentował pojazd elektryczny o nazwie Ami One. Dwuosobowy czterokołowiec może poruszać się z szybkością do 45 km/h, ma zasięg do 100 kilometrów i może nim jeździć osoba, która ukończyła 16 lat. Ami One zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie 2019.

Citroen Ami One, czyli wózek na zakupy zamiast realnego samochodu

Citroen Ami One to dość zaskakująca konstrukcja, która prawdopodobnie ma przykryć fakt, że Citroen w Genewie nie pokaże żadnego nowego samochodu elektrycznego: ani C1, ani Jumpy, nie mówiąc już o elektrycznym C4. Elektryczny czterokołowiec Citroena ma być konkurencją do transportu publicznego oraz elektrycznych skuterów – ma 2,5 metra długości oraz 1,5 metra wysokości i szerokości – ale de facto pasuje raczej jako konkurent Meleksa.

Pojazd zaprojektowano prawdopodobnie z myślą o carsharingu, ponieważ będzie można z niego skorzystać z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie – a drzwi otwiera się skanując QR-kody na klamkach. Tylko znowu: kto chciałby przemieszczać się takim małym powolnym cudakiem?

> Samochód elektryczny z największym przebiegiem? Ta Tesla Model S przejechała 0,8 mln kilometrów

Citroen nie boi się odważnych projektów, więc chwała firmie za to, że zdecydował się pokazać Ami One. Ale na koncepty pokroju Renault Twizy był czas w 2009 roku. Teraz, dziesięć lat później, od producentów oczekujemy prawdziwych samochodów.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]