Nissan wprowadza na rynek model Nissan Townstar, lekki samochód dostawczy, który będzie dostępny w wersji spalinowej i elektrycznej. Wariant elektryczny zastąpi e-NV200, ma dysponować baterią o pojemności 44 kWh i oferować do 285 jednostek zasięgu (wstępne dane producenta, pojazd przed homologacją).

Nissan Townstar – wszystko, co wiemy

Nissan Townstar to w rzeczywistości nowe Renault Kangoo z innym logotypem na atrapie chłodnicy. Silnik samochodu będzie dysponował mocą 90 kW (122 KM), 245 Nm momentu obrotowego i napędzał przednie koła. Auto powstanie na platformie CMF-CD aliansu, zostanie wyposażone w port ładowania CCS pozwalający na uzupełnianie energii z mocą do 75 kW (1,7 C). Na słupku prądu przemiennego będą to maksymalnie 22 kW (opcja; standardem jest 11 kW).

Czasy ładowania? Japoński producent ich nie podaje, w Kangoo (2022) Renault deklaruje 42 minuty do 80 procent na szybkiej stacji DC, 4,5 godziny do 100 procent na słupku 11 kW, 26 godzin do 100 procent ze zwykłego gniazdka.

Nissan Townstar będzie sprzedawany w wersji bagażowej (Van) i osobowej (Combi), ta ostatnia zastąpi Nissana e-NV200 Evalia. Wariant dostawczy ma mieć przestrzeń ładunkową o pojemności do 3,9 metra sześciennego (dwie europalety) i ładowność wynoszącą 800 kilogramów. Masa holowanej przyczepy ma wynieść do 1,5 tony. Nie podano, czy wszystkie powyższe parametry dotyczą też wersji elektrycznej.

Nissan obiecuje „wydajny system chłodzenia akumulatora”. W nowym Kangoo E-Tech Electric jest to pompa ciepła i układ grzewczo-chłodzący z połączonymi obiegami kabiny i baterii. Townstar EV w momencie wprowadzenia na rynek ma mieć „rozbudowane usługi łączności”, 10-calowy panel z licznikami oraz 8-calowy ekran dotykowy. Aktualny wygląd wnętrza samochodu znamy tylko z wersji benzynowej, którą wyposażono w klasyczne liczniki:

Jak poinformowała nas Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissana, samochód pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, ale najpierw będą to modele spalinowe (benzynowe). Wariant elektryczny będzie dostępny „trochę później”. Zamówienia zostaną uruchomione dla wszystkich wersji równocześnie.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: