Europejczycy, którzy chcieliby mieć samochód-inny-niż-wszystkie, Teslę Cybertruck, słusznie obawiają się jego rozmiarów. Jednak rzucone przez Muska zdanie, że w przyszłości mogłaby się pojawić mniejsza wersja auta, daje im odrobinę nadziei, że kiedyś sytuacja ulegnie zmianie.

Tesla Cybertruck dla Europy – albo 5,9 metra długości, albo oczekiwanie

Wymiary Cybertrucka są następujące: 5,88 metra długości, 2,03 metra szerokości, 1,91 metra wysokości. Mamy więc do czynienia z samochodem o rozmiarach sporego auta dostawczego, ulokowanym pomiędzy średnim a długim rozstawem osi. Z samochodem, który zmieści się na autostradzie czy nawet w miastach, ale będzie miał potężne problemy z parkowaniem, a pod blokami będzie wystawał – albo się po prostu nie znajdzie sobie miejsca.

> Credit Suisse: Tesla Cybertruck? Nie zdobędzie rynku. Musk: 200 tysięcy [zapisanych na samochód]…

Jednak Elon Musk rzucił na Twitterze, że w długiej perspektywie czasowej budowa mniejszego Cybertrucka prawdopodobnie miałaby sens (źródło):

Oczywiście jest to wypowiedź w trybie mocno przypuszczającym i traktująca raczej o końcu przyszłej dekady niż nadchodzących latach. Trzeba bowiem przypomnieć, że choć Cybertrucka właśnie zaprezentowano, na rynku pojawią się najpierw Tesla Model Y, Tesla Roadster, Tesla Semi i nowy zespół napędowy „Plaid”. Produkcja pickupa Tesli wystartuje dopiero za dwa-trzy lata, w 2021-2022 roku, w zależności od wersji silnikowej.

Mniejszy wariant byłby więc możliwy najwcześniej za 4-5 lat, gdy producent upora się z zamówieniami.

Dodajmy też, że Musk zapowiedział już na Twitterze, że jest to ostatnia premiera samochodu w najbliższych latach. Kolejne prezentacje będą dotyczyły nowych technologii. W przyszłym roku pierwszy będzie prawdopodobnie Tesla Battery Day 2020.

> Cybertruck Tesli / Tesla Truck – wrażenia z jazdy [WIDEO]

Aktualizacja 2019/11/26, 10.18: na Instagramie pojawiła się sugestia-żart, jak taki mniejszy Cybertruck dla Europy mógłby wyglądać 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]