Melex N.Truck to niewielki pojazd dostawczy Meleksa, który jest czymś więcej niż tylko wariacją na temat wózka golfowego. Auto ma aż dwie tony ładowności, pozwala na stosowanie różnych rodzajów zabudów i oferuje do 150 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Cena Melex N.Truck ma zostać podana wkrótce.

Melex rusza do walki?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Melex, producent pojazdów elektrycznych z tak długą historią, nie dotknął nawet segmentów innych niż odmiany wózków golfowych? My też. Choć trzeba przyznać, że po raz pierwszy na ten ważny problem zwrócili uwagę dwaj polscy mężowie stanu, Łukasz Zbonikowski i Karol Karski.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych: Smart znikł, najtańszy jest VW e-Up od 96 290 zł [październik 2019]

Ale wygląda na to, że coś się zmienia. Melex zaprezentował właśnie N.Truck, pojazd dostawczy podobny do wózka platformowego, ale oferujący znacznie większe możliwości (źródło). Sam producent pisze o nim jako o „ciężarówce” z zasięgiem do 150 kilometrów, wymienną baterią, napędem na obie osie (AWD), czterema skrętnymi kołami (4WS),  szybkością maksymalną 50 km/h oraz ładownością do 2 ton.

To ostatnie robi wrażenie, jeśli wziąć pod uwagę, że ładowność Nissana e-NV200 to 742 kilogramy.

Pojazd będzie dostępny w trzech różnych długościach podwozia. Kiedy? Melex zdradza, że pierwsze dostawy powinny ruszyć latem lub jesienią 2020 roku oraz że ceny będą konkurencyjne.

> GDDKiA ogłasza przetarg na kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych na A1, A2 i A4

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]