20 września 2018 roku oficjalnie zostanie ogłoszone wejście na polski rynek elektrycznego samochodu dostawczego Maxus EV80. Auto dostępne będzie w ofercie Hitachi Capital / Planet Car Lease w ramach leasingu – producent chwali się, że to największy elektryczny dostawczak do 3,5 tony na naszym kontynencie.

Maxus z nowym partnerstwem strategicznym w Europie

Firma Maxus należy w całości do chińskiego SAIC – Shanghai Automotive Industry Corporation – które ogłosiło właśnie pozyskanie strategicznego partnera na europejskim rynku. Dotychczas Maxusy pojawiały się przede wszystkim na Dalekim Wschodzie, w Nowej Zelandii i Australii, a do Europy trafiały za sprawą europejskiego oddziału SAIC. Lokalny partner ma to zmienić.

> Jak się ładuje Tesla Semi? W przyszłości: z Megachargerów, teraz: z kilku Superchargerów jednocześnie

Maxus EV80 w najnowszej wersji to elektryczny dostawczak wyposażony w silnik o mocy 82 KM (60 kW) i baterie o pojemności 56 kWh. Producent chwali się, że dzięki nim auto osiąga 200 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu [według nieznanej procedury]. Skrzynia ładunkowa ma pojemność 10,2 metra sześciennego, a ładowność auta to 950 kilogramów.

Redakcja www.elektrowoz.pl jako pierwsza w Polsce dowiedziała się, że samochód trafi również do nas. Cena Maxusa EV80 poza naszym krajem to 47,5 tysiąca euro netto, co stanowi równowartość 205 tysięcy złotych netto. W Polsce auto ma być dostępne wyłącznie w leasingu Hitachi Capital / Planet Car Lease.

> Elektryczny VW Crafter w cenie od 300 tysięcy złotych netto – tanio nie jest

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]