MAN wprowadza do oferty elektryczny samochód dostawczy eTGE, który opiera się na Volkswagenie e-Crafterze. Auto powstaje we Wrześni (Polska), a oficjalnie ma zostać zaprezentowane na salonie w Frankfurcie w dniach 20-27 września 2018 roku.

Elektryczny MAN eTGE, czyli e-Crafter z innym znaczkiem

MAN eTGE – tak samo, jak i VW e-Crafter – prawdopodobnie posiada baterie z VW e-Golfa obecnej generacji, ponieważ mają one dokładnie 35,8 kWh pojemności. Według wstępnych deklaracji producenta zasięg dostawczaka wynosi 160 kilometrów NEDC, co w realnych warunkach przekłada się na około 107 kilometrów na jednym ładowaniu. Ma to wystarczyć do typowych miejskich zastosowań dostawczaków:

Silnik eTGE oferuje maksymalnie do 136 KM (100 kW) mocy, z czego moc ciągła to 68 KM (50 kW). Moment obrotowy wynosi 290 Nm i dostępny od samego początku, jak w każdym innym aucie elektrycznym.

Ładowność samochodu to 3,5 lub 4,25 tony, w zależności od przeznaczenia. Wbudowana ładowarka obsługuje moc do 7,2 kW, co powinno pozwolić na naładowanie baterii do pełna w 5,5-7 godzin. Na szybkiej stacji ładowania 80 procent osiągniemy w 45 minut.

Początkowo, w 2018 roku, eTGE ma być dostępny wyłącznie z zamkniętą skrzynią. Inne warianty mają się pojawić po premierze.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 2]