W Łodzi wystartowała usługa wypożyczania elektrycznych skuterów na minuty. Miasto jest obsługiwane przez dwie firmy: Blinkee.city i Jedenslad.pl. Cennik jest stały i wynosi 69 groszy za 1 minutę użytkowania.

Skutery na minuty w Łodzi: ekologicznie i… drogo?

W ramach usługi Blinkee.city dostępne są 24 skutery, w ramach Jedenslad.pl – 9 pojazdów [obliczenia na podstawie map]. Skutery należą do kategorii motorowerów, dlatego osoby w wieku powyżej 23 lat mogą z nich korzystać nawet bez posiadania prawa jazdy.

> TEST: elektryczny motocykl Zero SR [InsideEVs]

Usługa została powitana z sympatią, ale łodzianie szybko zaczęli szacować miesięczne koszty regularnego użytkowania skuterów. Pojawiły się głosy, że cena – identyczna w całej Polsce – jest zbyt wysoka. Warto jednak dodać, że Blinkee.city kusi dodatkowymi promocjami (0,59 zamiast 0,69 złotego) i zniżkami dla studentów (0,5 zamiast 0,69 złotego).

Blinkee.city obsługuje dziś Warszawę, Łódź, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Lublin, Kołobrzeg i… Budapeszt. Z kolei Jedenslad.pl obecny jest w dwóch miastach: Warszawie i Łodzi. W obu usługach można jeździć skuterami w różnych lokalizacjach w ramach tego samego konta.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.5]