Na forum SamochodyElektryczne.org pojawiła się ciekawa wypowiedź. W okolice Rynku Głównego wrócił zakaz ruchu dla samochodów elektrycznych.

Aktualizacja, rok 2018

Od lutego 2018 roku obowiązuje w Polsce Ustawa o elektromobilności, która jest nadrzędna względem wszelkich lokalnych rozporządzeń [o czym dość długo dyskutowałem z policją – patrz wideo poniżej]. Ustawa o elektromobilności pozwala właścicielom samochodów elektrycznych:

  • jeździć po buspasach,
  • parkować w strefach płatnego parkowania za darmo.

Oprócz tego od 1 lipca 2018 roku kierowcy aut elektrycznych mogą zgłosić do swoich urzędów miast/gmin w celu otrzymania nalepek „EE” dla samochodów elektrycznych. Więcej na ten temat w artykule:

> Ustawa o elektromobilności w pytaniach i odpowiedziach: darmowe parkowanie, buspasy, nalepki

A oto obiecane wideo wykonane w technologii 360 stopni:


Starsza treść:

Kraków tnie przywileje dla elektryków?

Jeśli informacje są prawdziwe, Kraków idzie drogą Warszawy: z jednej strony uruchamia ładowarki samochodów elektrycznych na parkingach P+R (patrz: KRAKÓW. Nowe ładowarki na parkingu P+R Kurdwanów), z drugiej obcina przywileje dla samochodów elektrycznych. Niewykluczone, że to element szerszej i przemyślanej akcji, by zupełnie wypchnąć ruch samochodowy z najcenniejszych fragmentów miasta.

Jak informuje użytkownik forum: „Z ul. Siennej, ul. Franciszkańskiej i w zasadzie wokół całego Rynku zniknął dopisek ‚Nie dotyczy samochodów elektrycznych’ pod zakazem ruchu, więc już nasze samochody nie mają ŻADNYCH przywilejów.

Wysłaliśmy zapytanie do władz miasta, czy jest to element długofalowej strategii, czy może tylko tymczasowa zmiana organizacji ruchu przed Sylwestrem/Nowym Rokiem.

> KRAKÓW. Nowe ładowarki na parkingu P+R Kurdwanów – moc tylko 2 kW?! [AKTUALIZACJA 28.12]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.8]