Warszawska usługa carsharingowa Innogy Go (właściwie: innogy go!) zmieniła regulamin. 9 sierpnia wszedł w życie nowy, zgodnie z którym kierowca musi mieć ukończone 22 lata i prawo jazdy od co najmniej 6 miesięcy. Obecnych klientów firmy zapisy zaktualizowanego regulaminu zaczną obowiązywać od 23 sierpnia.

Wypadkowość najwyższa w grupie młodych kierowców

Według danych Innogy Go, aż 60 procent wypadków powodują osoby młode, poniżej 22 roku życia. I nic dziwnego, BMW i3 to mała rakieta: dysponuje świetnym przyspieszeniem do 50 km/h (3 sekundy) i naprawdę dobrym do 100 km/h (7,2 sekundy). Spod świateł mało który samochód spalinowy jest w stanie dotrzymać mu kroku.

> BMW iX1 – mały elektryczny crossover w sprzedaży od 2023 roku?

Dlatego od 9 sierpnia 2019 roku w usłudze nie zarejestrują się osoby, które nie ukończyły 22 roku życia. Jeśli ktoś założył konto wcześniej, jego wiek zostanie zweryfikowany do 23 sierpnia – osoby młodsze po tym dniu utracą możliwość wypożyczenia samochodu (źródło, punkt 10). Ważny jest również czas posiadania prawa jazdy: musi on wynosić co najmniej 6 miesięcy. Innogy Go przestanie być zatem pierwszym samochodem, do którego radośnie wsiada ktoś niedługo po odebraniu dokumentu.

Zmiana w regulaminie wywołała niezadowolenie, głównie wśród najmłodszych [potencjalnych] użytkowników usługi. Pojawiły się jednak głosy, że decyzja ma sens oraz że na ulicach często widać ścigających się młodych kierowców BMW i3.

Cennik Innogy Go pozostaje po staremu:

  • 1,19 zł za 1 minutę jazdy BMW i3 oraz 1,49 zł za BMW i3s
  • 0,19 zł za 1 minutę postoju (zablokowanego samochodu),
  • 239 zł za dobę (299 zł dla BMW i3s), jeśli auto było wykorzystywane dłużej niż 3 godziny 21 minut.
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]