Polskie samorządy chyba nie do końca uświadamiają sobie, że one też mogą wesprzeć elektromobilność. Jak? Na przykład tak jak w Amsterdamie: przedsiębiorcy, którzy jeżdżą do miasta co najmniej trzy razy w tygodniu mogą otrzymać dotację na zakup elektrycznego samochodu dostawczego.

Dofinansowanie za częstotliwość, dofinansowanie za przebieg

Każdy właściciel firmy, który dowozi coś do Amsterdamu co najmniej trzy razy w tygodniu, może otrzymać do 5,5 tysiąca euro – około 23 tysięcy złotych – dofinansowania na wymianę samochodu na auto elektryczne.

Ta dotacja uzupełnia tę przewidzianą dla firm na lata 2016-2018, w której można ubiegać się o wsparcie finansowe przy wymianie floty, jeśli samochody przejeżdżają po mieście co najmniej 8 tysięcy kilometrów rocznie. Obie akcje dość dobrze uzupełniają się z faktem, że pierwsze elektryczne samochody dostawcze zaczynają trafiać na rynek.

Zasięgi elektrycznych samochodów dostawczych dostępnych na rynku (kolorowe słupki) i nadchodzących (srebrne słupki). W przypadku tych ostatnich dane mogą ulec zmianie (c) www.elektrowoz.pl

Łączna kwota dofinansowania wynosi 10,5 tysiąca euro, czyli równowartość około 43,8 tysiąca złotych. Można ubiegać się o dofinansowanie do maksymalnie dwóch samochodów, a dokumenty należy złożyć przed zakupem auta.

Co ciekawe, podobne wsparcie ze strony miasta obowiązuje w Hadze. Tam można otrzymać 5 tysięcy euro przy zakupie auta nowego oraz… 3 tysiące euro dopłaty do używanego elektrycznego dostawczaka!

> Elektryczny dostawczak VW e-Crafter trafił do pierwszych odbiorców

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jak zwykle na www.elektrowoz.pl – podsumowanie dnia. Zalajkuj i ZOBACZ!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]