Ależ się zrobił ruch w segmencie! Podczas spotkania z inwestorami General Motors ogłosiło, że w 2021 roku wprowadzi do sprzedaż elektrycznego pickupa. Kilkanaście godzin później Tesla pokazała Cybertrucka, czyli swoją koncepcję awangardowej półciężarówki.

GM rusza do walki o rynek

Według danych zebranych przez portal Business Insider, w pierwszej połowie 2019 roku najlepiej sprzedającym się samochodem w Stanach Zjednoczonych był 1/ Ford z serii F (448 tysięcy egzemplarzy). Na drugim miejscu znalazł się 2/ RAM, na trzecim 3/ Chevrolet Silverado. Pierwszym crossoverem była 4/ Toyota RAV4 (200 tys. egzemplarzy), a pierwszym samochodem osobowym – 6/ Toyota Camry (176 tys. egzemplarzy, źródło).

Amerykanie wybierają więc pickupy częściej niż jakiekolwiek inne auta.

General Motors najwyraźniej odczuło presję ze strony Riviana (mniej) czy Tesli (bardziej). Prezes GM, Mary Barra, obiecała, że elektryczny pickup marki trafi do oferty w 2021 roku. Z wcześniejszych zapowiedzi wiadomo, że będzie powstawał w fabryce Detroit/Hamtrack.

> Tesla Cybertruck – cena, dane techniczne, WYGLĄD! Wszystko już wiemy (jest wersja „Plaid”!) [wideo]

Jakie będą jego dane techniczne? Ile będzie kosztował? Tego na razie nie wiadomo. Z zapowiedzi producentów wynika jednak, że w roku 2021 na rynku może się zakotłować: Rivian zapowiada premierę R1T/R1S na 2020, General Motors chce mieć samochód w 2021, Tesla startuje z Cybertruckiem pod koniec 2021, a Ford obiecuje swój model „przed 2022 rokiem”.

Zdjęcie otwierające: spalinowe pickupy GMC; zdjęcie ilustracyjne, nie ukazuje elektrycznych pickupów producenta (c) General Motors

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]