Fiat Chrysler Automobiles oficjalnie ogłosiło, że w 2020 roku na rynek trafi elektryczny Fiat Ducato / Fiat Ducato Electric, który dziś jest jednym z popularniejszych samochodów dostawczych na terenie naszego kontynentu. Auto ma zostać udostępnione pilotażowo wybranym głównym klientom Fiat Professional.

Elektryczny Fiat Ducato – wszystko, co wiemy

Najważniejsza informacja to zapewnienie Grupy FCA, że elektryczny Ducato zostanie zaprojektowany bez kompromisów w kwestii wydajności i ładowności. Nie zająknięto się o zasięgu, można się zatem domyślać, że przynajmniej pierwsza partia aut zaoferuje około 150-200 kilometrów na baterii, czyli mniej więcej tyle samo, ile obiecuje obecnie konkurencja.

> Grupa PSA: Peugeot Expert i Citroen Jumpy jako pierwsze dostawcze elektryki. To lepsze niż hybrydy!

Na samochody będzie można się zapisywać już w tym roku. W przyszłym roku mają nastąpić pilotażowe wdrożenia, co sugeruje, że auta będą masowo dostępne najwcześniej w 2021 roku. Żadne dane techniczne Fiata Ducato Electric nie zostały na razie ujawnione.

Grupa FCA chwali się, że Fiat Ducato stanowi dziś bazę dla około 75 procent wszystkich aut kempingowych sprzedawanych w Europie. W 2020 roku zaoferowana zostanie wersja elektryczna, a w tej chwili auto dostępne jest z silnikami Diesla oraz z 3-litrowym silnikiem na gaz ziemny (136 KM, 350 Nm momentu obrotowego).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]