W ostatnich dniach Elon Musk musi być w wyjątkowo dobrym humorze, bo dość często rzuca uwagi, które sprawiają, że internautom szerzej otwierają się oczy. Teraz na pytanie o Teslę Pickup/Truck stwierdził, że „cyberciężarówka jest bliżej opancerzonych transportowców z przyszłości” niż tego, co krąży po internecie.

Tesla Pickup – tradycyjnie i kosmicznie jednocześnie?

Wrócił żart sprzed roku, w którym Elon Musk zadeklarował, że skasował Fortnite. Pojawiło się pod nim pytanie o to, jak internetowi artyści wyobrażają sobie pickupa Tesli – bo niektóre z tych wizualizacji są kuriozalne, a portal InsideEVs z lubością nimi epatuje (UWAGA! ostrzegamy przed kliknięciem, tego nie da się odzobaczyć).

Musk stwierdził, że „cyberciężarówka nie przypomina niczego, co widział skacząc po internecie. Bliżej jest jej do opancerzonego transportowca z przyszłości” (źródło).

Warto zwrócić uwagę, że szef Tesli nie użył bezpośredniej nazwy samochodu, nie wiadomo zatem, czy mówił o pickupie Tesli, czy może wyraził swoje niezadowolenie słabą wyobraźnią internetowych twórców. Dodajmy, że ci ostatni jeszcze nigdy nie trafili nawet w pobliże tego, co później okazywało się prawdziwym samochodem – czy to przy Tesli Model 3, czy przy Modelu Y.

> NORWEGIA. Tesla Model 3 obniża ceny. Innych samochodów elektrycznych

W internecie pojawiły się liczne sugestie, co Musk mógłby mieć na myśli. Naszym zdaniem najbardziej prawdopodobna jest opcja z nadwoziem przypominającym bardziej jedną zwartą bryłę niż układankę pudełek w pickupie (komora silnika + kabina + skrzynia ładunkowa). Z tego wynikałoby, że na zwiastunie poniżej widzimy raczej skrzynię ładunkową niż przód kabiny – o ile oczywiście faktycznie przedstawia on część Tesli Pickup:

Prezentacja Tesli Pickup ma się odbyć w listopadzie, czyli tak, jak przewidywaliśmy podczas wakacji. A tak wyglądają współczesne transportowce opancerzone: są zwarte, jednobryłowe i mają ostro ścięte przody.

Zdjęcia transportowców opancerzonych: (c) Incredible Facts / YouTube

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]