General Motors zaprezentowało zwiastuny Hummera EV, Hummera w wersji elektrycznej. Producent zapowiada, że premiera samochodu nastąpi 20 maja 2020 roku, ale sprzedaż rozpocznie się w drugiej połowie roku 2021. Auto ma mieć około 735 kW (1 000 KM) mocy i przyspieszać do 97 km/h w 3 sekundy!

Hummer EV: specyfikacja i wszystko, co wiemy

Wspomniane 735 kW mocy są szacunkami producenta, dlatego należy zakładać, że Hummer EV ulokuje się gdzieś w przedziale między 730 a 740 kW. Oprócz tego samochód zaoferuje 15,6 tysiąca Nm momentu obrotowego (dokładnie: 15 592 Nm), które pozwolą na wspomniane przyspieszenie do 97 km/h (0-60 mph) tylko o 0,1 sekundy gorsze niż Cybertruck w wariancie Tri Motor (Plaid).

Cytowany przez portal Electrek przedstawiciel producenta utrzymuje, że zasięg będzie konkurencyjny w stosunku do innych elektrycznych półciężarówek, które zaprezentowano (źródło). Czytaj: w stosunku do Cybertrucka czy Riviana. To oznaczałoby co najmniej 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

> Tesla Cybertruck – cena, dane techniczne, WYGLĄD! Wszystko już wiemy (jest wersja „Plaid”!) [wideo]

Cena Hummera EV i pozostałe parametry techniczne samochodu nie są na razie znane. Prezentacja samochodu odbędzie się 20 maja 2020 roku w fabryce Detroit-Hamtrack, która docelowo ma produkować wyłącznie auta elektryczne. Pierwsze egzemplarze pojawią się w sprzedaży jesienią 2021 roku, czyli za nieco mniej niż dwa lata:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]