Mercedes-Benz ujawnił dane techniczne Mercedesa eSprintera. Samochód ma przejeżdżać do 150 kilometrów na jednym ładowaniu dzięki baterii o pojemności 55 kWh. Pojawi się też tańsza wersja z baterią 41 kWh.

Elektryczny Mercedes eSprinter: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Drugi wariant bateryjny – 41 kWh – pozwoli na przejechanie 115 kilometrów na jednym ładowaniu. Ze względu na niskie zasięgi, auto ma być przeznaczone do poruszania się po mieście. Mimo tego Mercedes wypada lepiej na tle konkurencji, w tym szczególnie VW e-Craftera, którego zasięg obniżono niedawno do 107 kilometrów:

Zasięgi elektrycznych samochodów dostawczych. Kolor jasnoszary oznacza dane bardzo wstępne lub niepewne, gwiazdka * – samochody przed oficjalną premierą lub dostawą do odbiorców (niedostępne), dwie gwiazdki ** – zasięg przybliżony (c) www.elektrowoz.pl

Wymiary auta to 5,932 metra długości i 3,924 metra rozstawu osi. Mercedes eSprinter ma mieć do 1 000 kilogramów ładowności i 10,5 metra sześciennego przestrzeni załadunkowej. W wersji osobowej auto może przewieźć do 9 osób (z kierowcą).

> KRAKÓW rozważa wyrzucenie elektryków z buspasów. Jak? Limitem pasażerów

Samochód wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 114 koni mechanicznych i do 300 niutonometrów momentu obrotowego. Maksymalna szybkość to 120 km/h, ale w trybie jazdy oszczędnej jest ona ograniczona do 80 km/h. Cena eSprintera nie została ujawniona. Mercedes zadeklarował tylko, że będzie wyższa niż spalinowego odpowiednika. Firma zbiera teraz zamówienia, a samochody mają być dostarczane w drugiej połowie 2018 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]