Toyota zaprezentowała nową strategię rozwoju w segmencie samochodów dostawczych. Tak jak spekulowaliśmy kilka miesięcy temu, producent wprowadzi na rynek całkowicie elektryczne warianty Toyoty Proace oraz Proace City. To samochody dostawcze produkowane przez Grupę PSA, które nie mają właściwie żadnego związku z innymi autami Toyoty.

Grupa PSA wciąga Toyotę w segment elektryków

Pierwszym czysto elektrycznym samochodem Toyoty obecnej ery będzie Izoa EV, czyli Toyota C-HR bez silnika spalinowego. Model został już pokazany, a do sprzedaży wejdzie w Chinach w 2020 roku.

Jednak ogólnoświatową premierę prawdopodobnie najwcześniej będzie miała Toyota Proace, czyli elektryczny samochód dostawczy budowany w zakładach Grupy PSA w Valenciennes (Francja), który jest bliźniakiem Citroena Jumpy i Peugeota Experta. Auto ma być dostępne w 2020 roku.

> Grupa PSA: Peugeot Expert i Citroen Jumpy jako pierwsze dostawcze elektryki. To lepsze niż hybrydy!

W 2021 roku do gamy modelowej ma dołączyć osobowa Toyota Proace City (źródło).

Dane techniczne Toyoty Proace nie zostały podane. Wiadomo tylko, że obydwa samochody zostaną zbudowane na platformie EMP2. Nie jest jasne, czy producent pójdzie ścieżką Citroena i Peugeota i zdecyduje się na konwersję wykonywaną przy pomocy zewnętrznej firmy, BD Auto, czy może stworzy odmianę elektryczną samodzielnie. Na tę ostatnią metodę zdecyduje się prawdopodobnie inna marka z Grupy – Opel.

> Volkswagen ID.3: dane techniczne, czyli moc, chłodzenie baterii, ładowanie i wszystko, co wiemy po imprezie w Wolfsburgu [wideo]

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 2]