Niemiecki oddział DHL często przytaczany jest jako przykład skutecznej elektryfikacji całej floty. Deutsche Post wymienia bowiem wszystkie auta na elektryczne samochody dostawcze własnej produkcji: StreetScootery. Niemiecki Welt opisuje jednak ich pracę i twierdzi, że kierowcy są mocno niezadowoleni z floty.

Elektryczny dostawczak – warto czy nie?

Lista grzechów StreetScooterów jest długa, a zaczyna się od strachu przed rozładowaniem baterii. Według danych producenta samochody mają do 118 kilometrów zasięgu, ale w rzeczywistości przejeżdżają na jednym ładowaniu nie więcej niż 70 kilometrów.

Oprócz tego kierowcy muszą rzekomo rezygnować z ogrzewania kabiny i wycieraczek, żeby tylko bateria mogła służyć jak najdłużej.

„To nie jest normalny samochód”

W szwajcarskim oddziale Deutsche Post, w którym również wykorzystywane są StreetScootery, kurierzy ponoć nie mają odwagi korzystać z samochodów. Jazda nimi ma wpływać druzgocąco na psychikę. Inni urzędnicy również krytykują auta i twierdzą, że StreetScootery nadal znajdują się w fazie prototypowej i nie powinny być nazywane „normalnymi samochodami”.

> Elektryczny dostawczak VW e-Crafter trafił do pierwszych odbiorców

Przedstawiciel Deutsche Post poproszony o komentarz przez Die Welt, odpowiedział krótko, że „Zimą nie ma problemów ze StreetScooterami”. Może się zdarzyć, że samochód nie wystartuje, ale inne awarie nie występują.

Deutsche Post wykorzystuje w tej chwili ponad 5 000 elektrycznych samochodów dostawczych StreetScooter.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.7]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: