W sklepie App Store pojawiła się aplikacja eCar od Taurona, która pozwala na korzystanie z samochodów elektrycznych na terenie Katowic. Według opisu aplikacja pozwala na wypożyczenie „czterech różnych marek samochodów”. Nam nie udało się upolować ani jednego auta.

Carsharing Tauronu w Katowicach

Podczas szczytu klimatycznego COP24 Tauron udostępnił w Katowicach dwadzieścia samochodów elektrycznych: BMW i3, VW e-Golfy, Nissany Leafy i Renault Zoe. Można je było wypożyczyć w ramach usługi carsharingu z wykorzystaniem aplikacji eCar od Taurona. Niestety, do niedawna była ona dostępna wyłącznie na systemy Android.

> Cennik carsharingu Taurona: tylko 24 grosze za minutę! [+aplikacja eCar do pobrania]

To się właśnie zmieniło: eCar od Taurona jest dostępny do pobrania również na urządzenia z systemem iOS (źródło). Również cennik pozostał po staremu: nadal są to 24 grosze za minutę jazdy, bez opłat za kilometry.

Niestety, nie udało nam się w aplikacji upolować samochodu. Niewykluczone więc, że cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem i są w ciągłej eksploatacji. 0,24 zł/km przy średniej szybkości poruszania się w mieście wynoszącej około 30 km/h oznacza opłatę w wysokości 7,2 złotego na godzinę. To podobnie jak w wypadku komunikacji miejskiej przy znacząco wyższym komforcie podróżowania.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]