Nieco ponad dwa tygodnie temu nasz Czytelnik Artur uchwycił na warszawskim parkingu Dacię Spring Electric (zdjęcie TUTAJ). Teraz internauta Norbert Cała trafił na prawdopodobnie ten sam egzemplarz, ale oklejony już symbolami firmy Traficar, operatora carsharingu działającego m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Trójmieście i Wrocławiu.

Dacia Spring Electric najpierw w carsharingach, później u zwykłych ludzi?

Podczas prezentacji Dacii Spring Electric usłyszeliśmy, że w połowie kwietnia poznamy ceny samochodów dla odbiorców firmowych i carsharingów, podczas gdy jesienią zostanie ujawniona oferta dla odbiorców fizycznych. Dostawy aut mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Internauta Nortbert Cała zauważył ładującą się Dacię Spring Electric przy salonie RRG Warszawa przy ulicy Puławskiej (TUTAJ). Zdjęcie opublikowano rano, 31 marca, gdy temperatura w Warszawie wynosiła około 13 stopni Celsjusza, a słońce przygrzewało. Przy baterii naładowanej do 44 procent samochód pokazywał 87 kilometrów zasięgu (źródło), więc na pełnej byłoby około 198 kilometrów zasięgu. Przy nieco wyższej temperaturze (~20 stopni Celsjusza) prawdopodobnie udałoby się dojść do 210-220 kilometrów zasięgu sygnalizowanego przez liczniki.

Nieco zaskakuje informacja o pozostałym czasie ładowania: 56 procent baterii będzie uzupełniane przez 5 godzin i 40 minut. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że akumulator samochodu mieści 27,4 kWh energii oraz uwzględnimy straty (10 procent), wychodzi na to, że albo wbudowana ładowarka Dacii Spring Electric ma 2,8-3,2 kW mocy (1-f, 12-14 A), albo słupek ładowania jest zwykłym zamaskowanym gniazdkiem. Na szczęście jest też gniazdo szybkiego ładowania (a przynajmniej zaślepka ;)…).

Samochód zostanie udostępniony w Traficarze z promocją. Po wpisaniu kodu Spring będzie można uzyskać 20 złotych na wykorzystanie w usłudze. Traficar nie udzielił nam bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o Dacię Spring Electric, dowiedzieliśmy się jedynie, że firma „pracuje nad przebudową floty i o zmianach będzie informować w najbliższych tygodniach”.

Zdjęcie otwierające: ilustracyjne, Dacia Spring Electric (c) Dacia / Renault. Pozostałe zdjęcia (c) Automobile Propre

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]