Profil TeslaRun na Twitterze oszacował, że na Cybertrucka zapisało się już ponad 350 tysięcy osób. Oznaczałoby to, że miłośnicy marki powierzyli producentowi więcej niż 35 milionów dolarów. Prawdopodobnie ze względu na strukturę zamówień zmieniono daty produkcji poszczególnych wariantów.

Liczba zamówień Cybertrucka = ponad 20 miliardów dolarów potencjalnego przychodu

Jak oszacował TeslaRun w swoim arkuszu kalkulacyjnym (patrz TUTAJ), zgodnie ze stanem na wczoraj liczba zamówień Cybertrucka osiągnęła niecałe 352 tysiące. Jako że wysokość przedpłaty na elektrycznego pickupa wynosi 100 dolarów, Tesla zgromadziła już ponad 35 milionów dolarów – ale pieniądze te podlegają zwrotowi.

Gdyby jednak wszyscy, którzy zarezerwowali Cybertrucka, zdecydowali się na jego zakup, firma zarobiłaby ponad 20 miliardów dolarów.

> Tesla Cybertruck uchwycony na ulicy. Kosmiczny czy normalny? [wideo]

23 listopada Elon Musk ujawnił, że aż 83 procent zainteresowanych samochodem wybrało wersję Dual Motor AWD lub Tri Motor AWD. Pierwsza ma po jednym silniku na oś, druga dysponuje prawdopodobnie jednym silnikiem z przodu i dwoma z tyłu. Zapewne ze względu na tę strukturę zamówień zmieniono kolejność produkcji wariantów.

Pierwotne plany zakładały wprowadzenie wersji Tri Motor AWD pod koniec 2022 roku, rok po RWD i Dual Motor AWD. Teraz daty na stronie Tesli wskazują, że edycje z napędem na obie osie będą wytwarzane pod koniec 2021 roku, a najsłabszy model z napędem na tył trafi do sprzedaży dopiero pod koniec roku 2022 (źródło).

Jeśli więc ktoś planował zakup najtańszego Cybertrucka, poczeka rok dłużej.

Zdjęcie otwierające: Cybertruck uchwycony na ulicy niedaleko lotniska w Los Angeles (c) codysimms / Twitter

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.8]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: