Miłośnicy Tesli zaczynają się martwić, czy Cybertruck zmieści im się w garażu. Niektórzy twierdzą, że już teraz zaczynają przygotowania do wyburzania ścian – bo samochód okazuje się spory nawet jak na amerykańskie warunki. Odniósł się do tego Elon Musk.

Cybertruck potężny jak Cyberczołg

Dzięki płatnej aplikacji AR Cybertruck – wersja dla iOS TUTAJ, 8,99 zł, wersja dla Androida TUTAJ, 9,59 zł – można się przekonać, że elektryczny pickup solidnie przewyższa rozmiarami typowe auta. Na Superchargerze w Poznaniu byłoby mu ciasno na miejscu parkingowym:

 

Jednak to nie szerokość jest największym problemem auta. Przy wysokości wynoszącej 190,5 cm i długości równej 588,5 cm auto jest kolosalne w porównaniu do innych modeli Tesli i Amerykanie zaczynają się zastanawiać, czy samochód zmieści im się pod dachem garażu, żeby nie musieli przeciągać przedłużaczy na podjazd przed domem:

Cybertruck porównany do (od góry) Tesli Model 3, Model Y, Model S i Model X (c) Nextmove

Na Twitterze zareagował na to Elon Musk. Stwierdził, że prawdopodobnie będzie można zmniejszyć szerokość Cybertrucka o cal i skrócić go o ponad 15 centymetrów bez utraty funkcjonalności oraz estetyki (źródło). Uspokoił też, że samochód ma mniej niż 190,5 centymetra, gdy zawieszenie zostanie obniżone (tryb „Low”).

Przy okazji pojawiła się też wzmianka o „mniejszej wersji” Cybertrucka, która miałaby około 185 cm szerokości.

Samochód trafi do produkcji w 2021 roku. W pierwszej kolejności wytwarzane będą warianty Dual- oraz Tri Motor AWD:

> Cybertruck zamówiony już ponad 350 tysięcy razy? Tesla zmienia daty dostaw, wersje Dual i Tri najpierw

Zdjęcie i wideo z Poznania (c) Czytelnik Gabor, dziękujemy!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]