Prototypowy Cybertruck pojawił się na ulicach Palo Alto (Kalifornia, Stany Zjednoczone). Samochód miał już dopasowane do kształtów trójkątne lusterka i niewielkie światła z tyłu. Blacha nad prawym tylnym nadkolem wyglądała tak, jakby ktoś ją usiłował prostować młotem. Mniej więcej w tym samym czasie Elon Musk napisał na Twitterze, że „właśnie poddawał inspekcji produkcyjną betę Cybertrucka”. Linie montażowe elektrycznego pickupa powinny być gotowe najwcześniej latem, w drugiej połowie roku spodziewana jest oficjalna impreza z przekazaniem kilku pierwszych egzemplarzy.

Cybertruck coraz bliżej

Samochód widzimy przede wszystkim z tyłu i z boku. Niezbyt urokliwe lusterka z wcześniejszej wersji zmieniły się w nawiązujące do linii nadwozia; Musk zapowiedział, że zostaną zamocowane w taki sposób, by właściciel pojazdu mógł je łatwo usunąć. Nad skrzynią ładunkową pojawiła się częściowo zsunięta roleta. Szyba w tylnych drzwiach jest otwarta, światła mają postać niewielkich kresek w trybie świateł postojowych i kwadratów przy wciśniętym hamulcu. Sposób ich uchwycenia na filmie (lekkie pływanie krawędzi) sugeruje, że mogą być to OLED-owe wyświetlacze:

Najbardziej zaskoczyła nas powierzchnia nadwozia nad prawym tylnym kołem. Gdy pickup skręca, widać, że blacha jest nierówna, jakby ktoś ubijał ją młotem na kowadle. W typowych samochodach jest to raczej niespotykane, w najgorszym razie nierówności maskuje lakier. Zastanawiamy się też, czy tak duże odbijające światło płaszczyzny nie będą problemem dla innych użytkowników dróg. Strzelamy, że raczej nie – ludzie Elona Muska znani są z tego, że zawczasu rozwiązują nawet potencjalne problemy.

Podczas podsumowania IV kwartału 2022 roku przedstawiciel Tesli ujawnił, że firma właśnie kompletuje w Giga Texas linie montażowe elektrycznego pickupa. Przyznał, że powstało kilka egzemplarzy wersji beta oraz że kolejne pojawią się w przyszłym miesiącu (tj. teraz, w lutym 2023). Z innych komentarzy wynika, że produkcja powinna zacząć się w drugiej połowie roku, chociaż – jak zaznaczono podczas wspomnianego podsumowania – masowa dostępność Cybertrucka to rok 2024.

Pod artykułem najbardziej spodobał nam się komentarz Pana Piotra:

Wygląda jakby siekierą ciosany i taki ma być. Jak ktoś chce żeby mu się zawsze równo błyszczało jak … to ma w czym wybierać na rynku. Ten ma swój charakter i choć na początku uważałem, że to jakaś bezsensowna maszkara to po tych kilku latach nabieram szacunku dla twórców tego „ekskluzywnego menela”. A że się blachy nietłoczone krzywią?

Zawsze się krzywiły i krzywić będą. I co z tego? Taki jego UROK.

…i Pana Bronka:

Jeździłem z białym pudlem w czerwonym kabriolecie. Myślałem że już nic bardziej zadziwiającego nie zdarzy się w mojej historii używania pojazdów. Ale gdyby ten CT miał DMC do, 3,5 T i się dał u nas kupić zanim wykorkuję, to przebił by efekt wywołany przez mojego Tofika z wywalonym ozorem na przednim siedzeniu.

Jest to tak kompletnie odjechane auto, do niczego mi nieprzydatne, nie funkcjonalne w moich warunkach. Nawet musiał bym mu nowy garaż wybudować. A to przemawia za tym iż bym go kupił, dla samego tego aby wkurzać innych i jednocześnie dawać im radość komentowania i mojej osoby i tego cudaka. A jakie to by byly komentarze? Podobne jak teraz dotyczące EV, tylko tu już bardziej zasadne. Miał bym fajną zabawę, ale niestety raczej to nie nastąpi. DMC nie będzie na kat B I dobrze, bo bym miał przechlapane.

Możesz zalajkować ich wypowiedzi, skomentować lub skorzystać z Forum Cybertrucka.

Aktualizacja 2023/02/05, godz. 19.49: jest też nagranie z fabryki, gdzie widać i skrętne koła na tylnej osi Cybertrucka, i zamaskowane Tesle Model 3 projektu Highland:

Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]