Powoli klarują się ostateczne wymiary Cybertrucka. Podczas premiery była mowa o szerokości wynoszącej ponad 2,1 metra, później Musk skorygował ją w dół, do około 2,03 metra, a teraz podał wartość bliską finalnej: „blisko 2,08 metra”. Górne „światła-ostrza laserowe” będą dostępne w standardzie.

Cybertruck: wymiary i wyposażenie

Z obecnego i wcześniejszych twittów Elona Muska wyłania się Cybertruck o następujących wymiarach:

  • szerokość: ~2,08 metra,
  • długość: ~5,73 metra dla Europy (?, źródło) / podczas premiery: 5,88 metra,
  • wysokość: ~1,9 metra,

…mamy więc do czynienia z całkiem pokaźnym kawałkiem samochodu, przy którym nawet Tesla Model X (biała, na dole) wygląda niepozornie. Tesla Model 3 (niebieska, na górze) sprawia wrażenie, że mogłaby się schować do Cybertrucka w całości:

Standardowym wyposażeniem samochodu mają być „upper laser blade lights”, czyli górne „światła-ostrza laserowe” (źródło):

Nie jest do końca jasne, czy chodzi o pas widoczny nad kabiną, czy może o światła w typowym dla nich miejscu – w górnej części przodu:

Pierwsze komentarze po premierze sugerowały, że taki pojedynczy strumień światła może nie być legalny. Jednak niedługo później samochód sfotografowano na ulicy i wtedy okazało się, że mamy do czynienia z dwoma reflektorami połączonymi wąskim pasem świetlnym:

Musk nie skomentował pytania o długość, natomiast w jednym z późniejszych twittów stwierdził, że ostateczny wygląd „będzie nieco lepszy”. Samochód ma trafić do produkcji pod koniec 2021 roku, najpierw będą to wersje Dual- i Tri Motor AWD. Najtańsza edycja z jednym silnikiem i napędem na tył ma być wytwarzana w roku 2022.

Nie jest jasne, jaka będzie pojemność baterii elektrycznego pickupa. Największe akumulatory, o jakich wzmianki udało się wykryć w kodzie, to obecnie około 109 kWh:

> Haker: Nadchodzi nowy pakiet baterii w Teslach. ~109 kWh pojemności użytecznej, ponad 400 mil/640 km zasięgu

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 19 głosów Średnia: 4.2]