Credit Suisse opublikował podsumowanie premiery Tesli Truck. Według prognostów bankowych zainteresowanie Cybertruckiem nie będzie zbyt duże, więc producenci pickupów mogą odetchnąć z ulgą. Niedługo później Elon Musk poinformował, że na auto zapisało się już 200 tysięcy osób.

Tesla Cybertruck w opinii prognostów

Rekomendacja Credit Suisse – i wielu innych banków – ma pomagać inwestorom we właściwym ulokowaniu pieniędzy. Jeśli jest pozytywna, winduje cenę akcji. Negatywna może spowodować wyprzedaż walorów i obniżenie wartości firmy. Do takich opinii należy podchodzić z dużym dystansem, bo banki z zasady rekomendują opcje najkorzystniejsze finansowo dla siebie.

> Cybertruck Tesli – czyżby z elektromagnetycznymi wycieraczkami?

Otóż według pracowników Credit Suisse tradycyjni producenci samochodów mogą spać spokojnie: Tesla Truck nie zdobędzie zbyt dużego udziału w rynku, będzie sprzedawać się na poziomie Hummera, w liczbie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy rocznie.

Musk nie odniósł się do komunikatu bezpośrednio, aktualizował tylko liczby – według ostatniej informacji z 25 listopada (około 3.20 rano czasu polskiego) na elektrycznego pickupa zapisało się 200 tysięcy ludzi.

Aby stanąć w kolejce po samochód, trzeba znajdować się w kraju, który dopuszcza taką opcję (Polska nie jest na liście) i wpłacić zaliczkę w wysokości 100 dolarów. Dlaczego tak mało? Trudno powiedzieć. Niektórzy twierdzą, że próg wejścia jest zbyt niski – i faktycznie, na Twitterze pojawiają się liczne świadectwa ludzi zapisanych na samochód. Również z Europy.

Tymczasem nawet Amerykanie mówią, że Cybertruck jest duży. Wygląda też na ciężki, co może przełożyć się na dopuszczalną masę całkowitą wyższą niż 3,5 tony. A to oznacza, że do jeżdżenia nim konieczne będzie posiadanie prawa jazdy kategorii C.

> Tesla Cybertruck – cena, dane techniczne, WYGLĄD! Wszystko już wiemy (jest wersja „Plaid”!) [wideo]

Credit Suisse może mieć więc rację: gdy samochód wejdzie na rynek i ludzie dostrzegą, że jest NAPRAWDĘ duży, może dojść do tąpnięcia zainteresowania.

Tesla Truck / Cybertruck w kolorze czarnym matowym. Ma on być dostępny jako jedna z opcji

Koszmar -> Hmm -> Ciekawy -> Podoba mi się!

Dość symptomatyczne jest to, że internauci często zdradzają, że ich pierwsza reakcja na samochód była negatywna. Jednak kształt zostaje w mózgu, gdzie „dojrzewa”. Z czasem zaczyna się podobać lub co najmniej intrygować, a cała reszta pickupów zamienia się w jednolitą, zbitą masę o nudnych kształtach.

A tak wygląda zamykanie (zwijanie) dachu nad skrzynią ładunkową samochodu:

Aktualizacja 2019/11/25, 17.28: dodaliśmy prognozowaną sprzedaż Cybertrucka do informacji o Credit Suisse.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]