W poniedziałek, 3 grudnia, Tauron udostępnił aplikację eCar, za pomocą której możliwe jest wypożyczanie samochodów elektrycznych na terenie Katowic. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest pięć Renault Zoe oraz pięć BMW i3. Aplikacja dostępna jest wyłącznie w systemie Android.

eCar od Taurona, czyli carsharing samochodów elektrycznych

Najważniejszy krok to pobranie i zainstalowanie aplikacji (kliknij: Google Play). Aplikacja może być ograniczona lokalnie i pracuje wyłącznie na urządzeniach z systemem Android 6.0 lub wyższym. Jeśli natkniesz się na trudności, skorzystaj z opcji wypożyczenia samochodu przez WWW (kliknij: WWW).

> Orlen już wkrótce ogłosi lokalizację 20 ładowarek

Aby się zarejestrować, należy założyć konto, aktywować je i przesłać skan prawa jazdy oraz podać dane karty płatniczej. W przypadku problemów z przesłaniem skanu, należy skorzystać z WWW lub poczekać na aktualizację aplikacji. Dowiedzieliśmy się od dewelopera appki, firmy Fleetnet, że właśnie przygotowywana jest aktualizacja.

Cennik carsharingu Taurona, czyli ile kosztuje minuta jazdy eCar

Korzystanie z samochodów elektrycznych jest płatne. Aktualnie opłata wynosi zaledwie 24 grosze za minutę użytkowania, czyli ponad cztery razy taniej niż w przypadku usług Vozilla we Wrocławiu. Minimalna kwota, jaką będziemy musieli zapłacić, to 50 groszy, dlatego jeśli już otworzymy auto, wykorzystajmy te dwie minuty na zabawę z nim.

Cennik nie zmienia się niezależnie od tego czy jedziemy, czy też stoimy. Nie ma dodatkowych opłat za przejechane kilometry (źródło).

Z regulaminu wynika, że docelowa opłata ma wynieść 1 zł za minutę korzystania z samochodu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 4.3]