Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że jest gotowy do uruchomienia niezbędnej infrastruktury do ładowania oraz zakupu pierwszych autobusów elektrycznych. Wszystko za sprawą grantu w wysokości 2,2 miliarda złotych, który wykłada Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Autobusy elektryczne w Bydgoszczy

Dzięki dotacjom państwa – patrz: Polskie miasta dostaną 2,2 miliarda złotych na zeroemisyjne autobusy – w Bydgoszczy już w przyszłym roku zaczną jeździć elektryczne autobusy. Jeden autobus o długości do 12 metrów ma kosztować maksymalnie 2 miliony złotych, a budżet państwa jest w stanie wyłożyć do 60 procent tej kwoty.

W 2019 roku zostanie zakupionych pierwszych pięć pojazdów oraz powstanie niezbędna infrastruktura do ładowania. Docelowo po mieście ma kursować 10 elektrycznych przegubowców oraz 20 autobusów bezprzegubowych. Urząd miasta chce je wprowadzić na trasy w Śródmieściu, gdzie emisja spalin jest największa, oraz skomunikować za ich pomocą duże osiedla mieszkaniowe, na przykład Błonie, Bartodzieje i Leśne.

Co ciekawe: jedna stacja ładowania jest dwa razy droższa niż autobus elektryczny.

> Byton pokazał elektrycznego SUV-a. A właściwie SIV-a

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Panele fotowoltaiczne na dachu autobusu?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]