ABB pochwaliło się kontraktem z firmą Maid of the Mist, operatorem łodzi turystycznych, które podpływają do wodospadu Niagara. ABB wyposaży je w napędy elektryczne, żeby umożliwić całkowicie bezemisyjne podziwianie wielkich kaskad wodnych. Łodzie będą gotowe jeszcze w tym sezonie.

Elektryczne łodzie z napędami od ABB

Dwa katamarany (łodzie dwukadłubowe), które będą wozić turystów pod wodospad Niagara, zostaną wyposażone w baterie o pojemności 316 kWh każdy. Jednocześnie w każdym z kadłubów katamaranów zostanie zainstalowany niezależny silnik elektryczny. Jedna łódź będzie dysponowała silnikami o mocy maksymalnej 400 kW (544 KM).

> Elektryczny prom Ampere: 80 procent tańszy w eksploatacji, emisja obniżona o 95 procent

Ładowanie będzie odbywało się podczas postoju na przystani, ma trwać jedynie 7 minut. Energia ma pochodzić z hydroelektrowni, zwiedzanie wodospadów będzie zatem całkowicie zeroemisyjne – lokalnie i globalnie. Warto dodać, że dwie najbliższe hydroelektrownie znajdują się po amerykańskiej i kanadyjskiej stronie Niagary.

Maid of the Mist chwali się, że ich łodzie pływają nieprzerwanie od kwietnia do pierwszego tygodnia listopada. Łodzie wyruszają z przystani co 30 minut i obsługują rocznie 1,6 miliona turystów.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]