Madryt wykorzysta flotę samochodów elektrycznych Renault Zoe w usłudze wypożyczania aut na minuty. Łącznie w ramach carsharingu po ulicach stolicy Hiszpanii ma jeździć 500 egzemplarzy tego modelu – będzie to największa w Europie flota elektryków.

Elektryczne auta na minuty w Madrycie

Od czerwca 2018 roku ścisłe centrum miasta będzie zamknięte dla samochodów spalinowych. Dlatego Ferrovial – lokalny odpowiednik Vozilli, operator usługi – podpisał umowę z Renault na dostarczenie samochodów elektrycznych. Padło na małe miejskie auto, czyli Renault Zoe w wersji z silnikiem R90 i baterią o pojemności 40 kWh.

> Mój pierwszy kontakt z samochodem elektrycznym [WYWIAD]

Dostarczanie aut rozpoczyna się w grudniu bieżącego roku. Miasto planuje w ten sposób ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Flota 500 samochodów elektrycznych będzie największą flotą elektryków w Europie. Ale warto dodać, że w ścisłej czołówce plasuje się też tutaj Wrocław, po którym najdalej w II kwartale 2018 roku będzie jeździć 200 elektrycznych Nissanów.

Dlaczego miasto nie wybrało samochodów hybrydowych? To dość zrozumiałe: samochody hybrydowe (klasyczne) nie są autami ekologicznymi. Niewielkie baterie ładują się zawsze dzięki silnikowi spalinowemu, czyli napędzająca je energia tak czy inaczej pochodzi ze spalania benzyny.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Vozilla we Wrocławiu – elektryczne Leafy na minuty:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]