Pewien Amerykanin postanowił sprawdzić, do jakiej szybkości rozpędzi się Tesla Model 3 Long Range (z większą baterią). Samochód osiągnął maksymalnie 228 kilometrów na godzinę, a kierowca określił jazdę mianem bardzo pewnej i stabilnej.

Test Vmax w Tesla Model 3

Kierowca rozpędził swój samochód gdzieś na autostradzie w Stanach Zjednoczonych. Udało mu się osiągnąć maksymalnie 228 kilometrów na godzinę, chociaż przy 227 km/h Model 3 zasygnalizował mu, że ma za niskie ciśnienie w oponach do takich wyścigów. Auto, jak opisuje właściciel, prowadziło się przy tej szybkości doskonale, nie było czuć żadnych wibracji, a wrażenia były jak z jazdy pędzącym pociągiem.

> KRAKÓW. Nowe ładowarki na parkingu P+R Kurdwanów

Bardzo ciekawie jest też obserwować pozostały zasięg, który wyświetla się tuż obok ikony baterii. Liczby spadają w oczach z 201 do 200 -> 197 -> 196 -> 193 -> 191 -> 189 kilometrów, choć kierowca przejeżdża w tym czasie mniej niż 2 kilometry.

Jak dowiedzieliśmy się od Tesla X L1 TESLA, Model X – w przeciwieństwie do większości aut dostępnych w Europie – nie zawyża wyświetlanej szybkości jazdy. To sugeruje, że szybkość maksymalna Tesla Model 3 Long Range rzeczywiście wynosi około 228 kilometrów na godzinę.

Oto wideo z testu:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.7]