Kia Niro PHEV – czyli ładowana z gniazdka Kia Niro – według danych EAFO jest najchętniej kupowaną hybrydą plug-in w Polsce. Postanowiliśmy zatem przeszperać internet w poszukiwaniu testów i skompilować z nich syntetyczną recenzję auta. Jak na tak ciekawe auto, opinii o nim jest zaskakująco mało.

Kia Niro PHEV: cena + dane techniczne

Zacznijmy od parametrów technicznych samochodu. Kia Niro Plug-in Hybrid wykorzystuje silnik benzynowy (Kappa III) o pojemności 1 579 centymetrów sześciennych i mocy 106 KM oraz silnik elektryczny o mocy 61 KM. Dzięki baterii o pojemności 8,9 kWh (dla użytkownika: około 7+ kWh), realny zasięg samochodu w trybie czysto elektrycznym to 42 kilometry.

Cena Kia Niro Plug-in Hybrid rozpoczyna się od 125 900 złotych, co oznacza, że samochód jest najtańszą ładowaną z gniazdka hybrydą w Polsce. Ba, jest niewiele droższy niż konkurencyjne stare hybrydy w tym samym segmencie!

> Elektryczny Renault Zoe Q90 41 kWh po taniości (powiedzmy…) – tylko 120 tysięcy złotych

Hybrydowa Kia Niro PHEV – warto czy nie?

Wszystkie opinie recenzentów, na które się natknęliśmy, mieściły się w przedziale od umiarkowanie do zdecydowanie pozytywnych. Podkreślano sporą – jak na samochód tego segmentu – ilość miejsca dla pasażerów i dobre trzymanie się jezdni dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości.

Oceniając przez analogię do Ioniqa Plug-in można zaryzykować twierdzenie, że doznania z jazdy przy 6-biegowej skrzyni biegów są nieco lepsze niż w przypadku samochodów z przekładniami bezstopniowymi. Jako duży plus określano też wykorzystanie danych z nawigacji, żeby doładowywać baterie na zjazdach.

> Najszybsza akcja serwisowa świata: Tesla naprawia hamulce i polepsza właściwości jezdne w tydzień

Wnętrze auta określano mianem przypominającego inne modele Kia, estetyczne i przyjazne dla kierowcy, choć łatwo dostrzec, że nie kłuje ono w oczy luksusem. Wśród minusów wymieniano stosunkowo niewielką przestrzeń bagażową, którą ograniczają nie tylko wymiary auta (długość: 4,36 metra), ale też znajdująca się pod podłogą bateria.

Oto jedna z najobszerniejszych wideorecenzji Kia Niro PHEV:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 55 głosów Średnia: 4.5]