Magazyn CAR miał możliwość przetestowania drugiej generacji Nissana Leafa (2018) tuż po premierze samochodu. W ocenie testujących nowy Leaf zasłużył na czwórkę w pięciostopniowej skali ocen. W ocenach cząstkowych otrzymał 3/5 lub 4/5.

Test Nissana Leafa (2018)

Testujący samochód dziennikarz podkreślił, że choć wszyscy ekscytują się Teslą, to tak naprawdę Nissan Leaf odpowiada w dużej części za elektryfikację świata. Szczególnie, że samochód produkowany jest od wielu lat, a niektórzy europejscy konkurenci dopiero zapowiadają prototypy.

> Elektryczne Audi A4? Audi A6 na prąd? Będą po 2019 roku

Recenzenta rozczarowało to, że samochód to tylko odświeżona pierwsza generacja Leafa, którą łączy sporo podobieństw z Nissanem Micrą i Qashqaiem. Podobało mu się jednak ciemne wnętrze z jasnymi wstawkami.

Do gustu przypadła mu też moc samochodu (148 koni mechanicznych), chociaż podkreślał, że samochód nie jest ekscytujący w trakcie jazdy. Nowy Leaf ma służyć do przejechania między dwoma punktami z jak najmniejszym angażowaniem sobą kierowcy.

Zaskoczyła nas opinia o zasięgu, która – według recenzenta cytującego inżynierów Nissana – ma wynieść około 200 mil (ok. 320 km). Po tych słowach można zacząć wątpić, czy autor recenzji miał możliwość jeździć autem dłużej niż 15 minut, bowiem pierwsze testy wideo pokazują zasięg nowego Leafa na poziomie około 250 kilometrów – mniej więcej tyle wyświetla na liczniku sam samochód:

> Nissan Leaf (2018) – TEST, wrażenia, opinie dziennikarza Electrified Japan [YOUTUBE]

Nowy Nissan Leaf (2018) – błękitny okrąg – na jednym ładowaniu powinien dojechać z Warszawy do Częstochowy, Stalowej Woli, Chełma, Brześcia, Białegostoku, Olsztyna czy Bydgoszczy (c) www.elektrowoz.pl

Podsumowanie

Według Car Magazine, zaletą nowego Nissana Leafa jest większy zasięg i sprawdzone rozwiązania pod maską. Wady, zdaniem recenzenta, to średnia wydajność i średnie prowadzenie. Oto oceny auta:

Prowadzenie: 3/5
Wydajność: 3/5
Użyteczność: 4/5
Satysfakcja: 4/5

Ocena ogólna: 4/5

W Wielkiej Brytanii auto ma być dostępne od marca 2018 roku. W Polsce dostawy rozpoczną się w II kwartale 2018 roku.

Źródło: An early preview drive in the 2018 Nissan Leaf

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Nissan Leaf na Facebooku – SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]