Mieszkańcy ulicy Belchenstrasse w Ostfildern pod Stuttgartem (Niemcy) otrzymali 11 samochodów elektrycznych oraz ścienne punkty ładowania o mocy 22 kW. Przez pół roku mają z nich normalnie korzystać, żeby sprawdzić, jak lokalna infrastruktura poradzi sobie z obciążeniem.

Samochód elektryczny za darmo na 6 miesięcy

W puli są trzy Renault Zoe, dwa BMW i3 i pięć VW e-Golfów. Dodatkowo każde gospodarstwo domowe otrzyma na trzy tygodnie Teslę Model S 75D. Mieszkańcy mają korzystać z aut dokładnie tak samo, jak używaliby samochodów spalinowych. Żeby ułatwić im ładowanie, wszystkim zainstalowano ścienne stacje ładowania o mocy 22 kW.

> Samochód spalinowy? Na rosyjską ropę. Samochód elektryczny? Na polski lub ROSYJSKI węgiel

W czasie najbliższych sześciu miesięcy dostawca energii i główny organizator całej akcji – firma EnBW (źródło) – będzie monitorować lokalną infrastrukturę. Eksperyment jest o tyle ważny, że potrwa podczas gorącego lata (klimatyzacja) i przeciągnie się do później jesieni (oświetlenie plus ogrzewanie), a wszystkie gospodarstwa domowe podpięte są do jednego transformatora.

Projekt otrzymał nawet nazwę „Alei Elektromobilności” w nawiązaniu do podobnej inicjatywy „Elektrycznej Alei” prowadzonej w Wielkiej Brytanii.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]