Kalifornijski startup Lime rusza we Wrocławiu z usługą udostępniania elektrycznych hulajnóg na minuty. Polska jest szóstym krajem na świecie, w którym Lime startuje z działalnością. Zaczyna się od stolicy Dolnego Śląska, na której ulice trafiło kilkaset pojazdów.

Elektryczne hulajnogi Lime w cenie 2 zł + 50 gr / min.

Jak informuje Rzeczpospolita, Lime działa już w San Francisco i Los Angeles (Stany Zjednoczone), jest obecne w Madrycie (Hiszpania), Paryżu, Lyonie i Bordeaux (Francja), Wiedniu (Austria), Berlinie i Frankfurcie (Niemcy), a od września funkcjonuje w czeskiej Pradze. W Polsce startuje we Wrocławiu, na początku dostępnych będzie kilkaset e-hulajnóg. Docelowo pojazdy mogą trafić też do innych miast w naszym kraju.

> KRAKÓW z nową stacją ładowania samochodów elektrycznych. Tylko Type 2, brak cennika i aplikacji

Cennik Lime to 2 zł za odblokowanie hulajnogi plus 50 groszy za każdą minutę jazdy. Niestety, w interfejsie aplikacji widnieje kwota 50 eurocentów (2,15 złotego!) za 1 minutę jazdy, co musi skutecznie odstraszać wrocławian. Sądząc po stanie naładowania baterii, mieszkańcy miasta boją się cennika – niemal wszystkie e-hulajnogi mają baterię naładowaną do pełna i oferują około 20-23 kilometry zasięgu.

Co ciekawe, w aplikacji Lime (Google Play, App Store) strefy dopuszczalne dla e-hulajnóg operatora wyznaczone zostały też w kilku innych miastach: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. Nie udało nam się ich natomiast znaleźć w Katowicach, Gdyni, Szczecinie i kilku innych miastach, które narzucały nam się jako również możliwe do obsadzenia elektrycznymi hulajnogami:

e-hulajnogi Lime we Wrocławiu – opinia Czytelnika:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.4]