Lime zawitało do kolejnego miasta: po Wrocławiu i Warszawie elektryczne hulajnogi pojawiły się na ulicach stolicy Wielkopolski. Cennik e-hulajnóg to 2 zł za wypożyczenie plus 50 groszy za każdą minutę jazdy. Biorąc pod uwagę mapki w aplikacji Lime, można się spodziewać, że hulajnogi zawitają wkrótce do Krakowa, Łodzi i Gdańska.

E-hulajnogi w Poznaniu

W Poznaniu wystartowano z dwustoma (200) pojazdami. W aplikacji Lime widoczne są jeszcze mapy Łodzi, Gdańska i Krakowa, co sugeruje, że e-hulajnogi mogą się w nich pojawić lada dzień.

Elektryczne hulajnogi nie należą do najtańszych środków transportu. Za 4,6 złotego pojeździmy na hulajnodze nieco ponad 5 minut. Za tę samą kwotę kupimy w Poznaniu bilet normalny, który pozwala na jazdę trwającą do 40 minut. E-hulajnoga sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od autobusu czy tramwaju, ale rachunek ekonomiczny przemawia raczej na korzyść komunikacji miejskiej.

> Wydatki polskiego rządu na elektromobilność to 13-17 miliardów złotych w 10 lat. Audi chce wydawać podobne kwoty KAŻDEGO ROKU

Zdjęcie otwierające: Adam Michalkiewicz / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 22 głosów Średnia: 4.6]