Ten wpis nie dotyczy samochodów elektrycznych, a tylko Elektrowozu. Kwestie techniczne.

Ostatnio dość często otrzymujemy pytanie „za co zostałem zbanowany?” Okazuje się, że przy próbie dodania komentarza widzicie następujący komunikat na czerwonym tle: „Twój komentarz nie może zostać przesłany, ponieważ zostałeś zbanowany przez SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – www.elektrowoz.pl. Dowiedz się więcej”. To jakiś błąd Disqusa, nie banujemy ludzi za darmo.

Nie banujemy nikogo za darmo. Wycinamy niemal wyłącznie spam i mowę nienawiści

Podkreślę: nie banujemy za darmo, li tylko z powodu mojego widzimisię. Owszem zdarzało nam się z kimś żegnać za notoryczne, bezsensowne, nieuzasadnione i, najważniejsze, pozamerytoryczne deptanie nas po odciskach, lecz te przypadki da się policzyć na palcach jednej ręki stolarza. 99,5 procent wyciętych komentarzy to spam lub mowa nienawiści. Nie chcemy mieć w komentarzach dyskusji na poziomie budki z piwem, zależy nam na w miarę ułożonym dyskursie.

Myślę, że te zdarzające się ostatnio komunikaty to wewnętrzny błąd Disqusa. Czasami znika on po przeładowaniu strony, niekiedy po przelogowaniu się lub na innym urządzeniu. Podejrzewamy, że może mieć on związek z napływami spamu, bo ten ostatnio trafia do nas falami. Jak gdyby jakichś mechanizm działał nadgorliwie. Coś jak sam system komentarzy, który „po namyśle” potrafi uznać za spam długą wypowiedź uzupełnioną o 1-2 linki.

Oczywiście, może być też tak, że te komunikaty to nasza nadgorliwość. Bo filtrując spam blokujemy konta, adresy mailowe i adresy IP. Jeśli te ostatnie wskazują NAT-y czy proxy, może się okazać, że gdzieś tam wycięliśmy spam i jakąś podsieć. Tyle że w takiej sytuacji nie pomagałoby przeładowanie strony lub logowanie się metodą inną niż dotychczas. W razie czego polecamy Wam ten ostatni sposób: jeśli komunikat „zostałeś zbanowany” pojawia się przy logowaniu przez, dajmy na to, Twittera, odświeżcie stronę lub spróbujcie się zalogować z użyciem innej metody. Powinno pomóc:

Spróbuję spytać o to w Disqusie, ale komunikacja z nimi jest raczej jednostronna, niestety…

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: