Przychody i statystyki Elektrowozu we wrześniu 2021. Jak zwykle dla zainteresowanych. Tym razem bez dodatkowych ciekawostek, chyba że interesują Was pieniądze – te znajdziecie jak zwykle na końcu. Rzućcie tam okiem, bo jest tam też wzmianka o artykułach sponsorowanych, którą to formę planujemy przetestować do końca roku.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy

  • 340 tysięcy Czytelników (uu według Google Analytics),
  • 1,09 miliona odsłon (GA),
  • 18,6 procent odsłon strony głównej,
  • 3,2 tysiąca użytkowników Forum.

Z wyników jesteśmy zadowoleni, choć coś tam robimy, bo te laury kłuły nas już nieco w pośladki. Podjęliśmy m.in. decyzję, że z bardzo wielu różnych względów  (opowiem, gdy się wykaraskam 😉 na obecnym etapie nie możemy zaprosić inwestorów do Elektrowozu. Ale chcemy wykorzystać go jako trampolinę do pewnych ważnych projektów – i rozmowy są całkiem poważne. Wierzymy, że więcej będziemy mogli powiedzieć w listopadzie.

Przychody

We wrześniu osiągnęliśmy 10,5 tysiąca złotych przychodu z reklam Google, yeah! Do tego doszła reklama dla salonu Kia Nowicki oraz kilkaset złotych z YouTube (nie znam dokładnej kwoty). Miesiąc był bardzo dobry, w sumie nasz przychód wyniósł około 12,5 tysiąca złotych, co jest rezultatem bodaj w TOP3, gdy chodzi o cały żywot Elektrowozu od początku jego istnienia.

Zarobki w panelu Google Adsense. Duża kwota to miniony miesiąc (wrzesień), mniejsza to płatność za miesiąc wcześniejszy (sierpień)

Tak, wiemy, że w witrynie pojawiało się dużo reklam, dlatego również we wrześniu zmniejszyliśmy ich liczbę – nie pierwszy raz i nie ostatni, zresztą. Niektórzy z Was sygnalizują nam, że to nadal za dużo, więc postaramy się przesunąć suwak do minimum lub jednego oczka od minimum, o ile nie zrobiliśmy tego ostatnio.

Zamiast nich chcemy przetestować wpuszczanie nieco większej liczby artykułów sponsorowanych, bo ostatnia kampania Mini pokazała nam, że one działają. Spokojnie, ZAWSZE będą oznaczone i postaramy się, żeby zawsze były przydatne. Nie przewidujemy również, żeby było ich więcej niż 2 miesięcznie.

Zakładamy, że okres testowy tej formy zarobku potrwa do końca kwartału. Po tym czasie ponownie będziemy prosić Was o opinię.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 3.3]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: