Przychody i statystyki Elektrowozu w sierpniu 2021 dla zainteresowanych. Plus kilka mniejszych ciekawostek. Plus plany na przyszłość. Plus jedna zupełnie wolna myśl zainspirowana komentarzem na portalu Wirtualne Media. Ale najpierw podsumowanie: jesteśmy zadowoleni z sierpnia 2021.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy

  • 221 tysięcy Czytelników witryny (unique users według Google Analytics),
  • 0,88 miliona odsłon (GA),
  • 21,9 procent odsłon strony głównej,
  • 3 tysiące Czytelników Forum.

Że źle? Skądże znowu. Sierpień – jak na miesiąc rozszarpany i w rozjazdach, gdy czasem nie było jak usiąść do pracy – był naprawdę w porządku. Otrzymaliśmy jedną propozycję finansowego doładowania. Dwie propozycje od potencjalnych patronów („Weźcie, kurde, załóżcie to konto na Patronite”). Jedną propozycję ścisłej współpracy z innym portalem (nie mówię o „wymieńmy się banerkami” :). Dwie propozycje kampanii reklamowych na wrzesień. Usłyszeliśmy wreszcie dwie bardzo pozytywne opinie na nasz temat („najważniejszy w Polsce”, „najbardziej opiniotwórczy w branży”).

Dziękujemy.

Jeśli podejmiemy decyzję dotyczącą transformacji Elektrowozu w spółkę z o.o., jeśli do grupy dojdą inwestorzy, którzy pozwolą nam uruchomić X, Y i Z, na pewno dowiecie się o tym jako pierwsi. Może pod koniec września coś tam się narodzi. A może nie… 😉

Pytanie o wtyczkę do WordPressa -> sklepy z akcesoriami do ładowania

Najpierw jednak mamy pytanie: czy korzystaliście w WordPressie z wtyczki, która pozwalałaby na prezentowanie w iframe/w witrynie elementów ze sklepu WooCommerce lub Prestashop hostowanego na innych serwerach? Coś takiego ma Ceneo, ale to ich wewnętrzny mechanizm. Pytam, bo chcielibyśmy wesprzeć naszych rodzimych przedsiębiorców, firmy sprzedające akcesoria i stacje ładowania, kierując ruch do ich sklepów.

Interesuje nas rozliczenie per sprzedaż, nie per klik, no i rozwiązanie ma być proste technologiczne – bo z tymi ostatnimi pracami nie wyrabiamy. Będziemy wdzięczni za podpowiedzi.

Przychody

W sierpniu 2021 osiągnęliśmy 7 700 złotych przychodu. Dojdzie do tego stówka, może dwie z YouTube. Obie kwoty zarobiliśmy wyłącznie z emisji reklam przez Google i obie są zaokrąglone, docelowo będą pewnie nieco niższe. Z różnych przyczyn nie przyjęliśmy dwóch… nie, trzech kampanii reklamowych.

Pieniędzmi oczywiście się dzielimy, Mindive pisze dla Was o Skodzie Enyaq iV na Forum Elektrowozu, przed momentem chyba udało nam się przekonać drugiego twórcę, tym razem do opisywania Tesli Model 3… 😉 Na razie tyle. Obiecujemy, że bardziej schylimy się po pieniądze, które przed nami leżą, bo wiemy, że Wam na tym zależy.

Ciekawostka zainspirowana komentarzem: jak pójść drogą 300gospodarka.pl?

A teraz coś na marginesie i z zupełnie innej beczki. Otóż przeczytałem dziś w witrynie Wirtualne Media komentarz dotyczący witryny 300gospodarka.pl, który mnie zaintrygował. Sprawdziłem go. Zgadza się. Portal 300gospodarka.pl osiągnął przez cały 2020 rok (pandemia!) 1,84 miliona złotych przychodu i 328 tysięcy złotych zysku netto (źródło).

Wychodzi średnio 153 tysiące złotych przychodu miesięcznie, 27 tysięcy złotych zysku miesięcznie. Porównajcie to z pieniędzmi, które generuje Elektrowóz.

Statystyki 300gospodarka.pl? To jest najlepsze. Witryna jest gdzieś tak pi razy oko dwa razy mniejsza niż Elektrowóz. To znaczy: ma dwa razy mniej użytkowników. Czyli komentator się pomylił, generuje ona ponad 1 złotówkę przychodu na każdego odwiedzającego. Wychodzi mniej więcej złotówka na odsłonę. Nie za kliknięcie w reklamę, lecz za wyświetlenie strony.

Według Similarweb 300gospodarka.pl ma słabe parametry, średni czas wizyty wynoszący 33 sekundy to strona z kategorii wpadam-pomyłka/nic-ciekawego-spadam. Oczywiście, Similarweb nie ma dostępu do danych Google Analytics czy im podobnych, ale z naszego doświadczenia wynika, że mechanizm raczej zawyża niż zaniża czas przebywania na stronie.

/części o Silesionie i YouTube nie jestem w stanie sprawdzić, jednego nie kojarzę, do drugiego mam zbyt mało danych/

Jak może być opiniotwórcze medium, na którym ludzie wytrzymują średnio pół minuty? W jaki sposób jest ono w stanie generować ponad 150 tysięcy złotych przychodu miesięcznie? Jeśli macie jakieś pomysły, podpowiedzcie nam, proszę, bo chcielibyśmy pójść tą drogą. Dziękuję.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 1]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: