Marzec 2020… nie był taki straszny, jak się spodziewaliśmy. Choć newsowo zrobiła się flauta, a praca przy całej ekipie w domu okazała się nadspodziewanie trudna, zdarzyło nam się piknięcie, które szarpnęło nas lekko w górę. W efekcie marzec 2020 zrobił drugi wynik w historii portalu.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy

W marcu mieliśmy 0,55 miliona Czytelników. To bardzo dużo. Gdyby nie wspomniane piknięcie w połowie miesiąca, byłoby mniej. Na szczęście liczy się finalny wynik, czy to z piknięciami, czy bez nich.

Piknięcia wyglądają tak, jak poniżej. Dzięki nim dowiadujemy się, jakie obciążenie jest w stanie rzucić na kolana nasz serwer. 2 666 Czytelników wymagających równoległej obsługi to blisko granicy naszych możliwości sprzętowych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji może Wam pomóc renice -1 dla bazy danych – nam pomogło 🙂

Dodajmy, że wyniku podobnego do powyższego nigdy nie zaobserwowałem w żadnej treściowej witrynie tematycznej, jaką miałem przyjemność tworzyć. Widziałem takie oglądalności na portalach ogólnych (nimi również się zajmowałem), ale na stronie tematycznej – nie.

Z drugiej strony: dla ludzi z Moto.pl czy Autocentrum.pl takie wyniki to prawdopodobnie norma. U nas norma jest 20 razy niższa.

Propozycje tematów

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje tematów na okres zarazy. Ostrzegano mnie kiedyś, żebym uważał na to, o co proszę, bo moje prośby mogą zostać wysłuchane 🙂 Dostaliśmy solidną dawkę zagadnień do zbadania i opracowania, dotychczas udało się zrobić może ze trzy czy cztery, więc roboty mamy na jeszcze dwa miesiące.

Disqus, czyli komentarze

Głównie dla odnotowania – poziom zbliżony, z lekkimi spadkami. Mało się dzieje, mało Tesla-killerów, nawet Polski Samochód Elektryczny jakoś nam ucichł ostatnio 😉

Przychody, biznes, przyszłość

Przeszliśmy w tryb oczekiwania. W marcu 2020 z reklamy internetowej zarobiliśmy (=przychód) nieco mniej niż 8 tysięcy złotych. To dobry pieniądz, choć nie taki dobry, jak odejmie się od niego podatek, koszty serwera, właściciela, księgowość, … Kwiecień na razie zapowiada się bardzo słabo, jeśli dojedziemy do 3 tysięcy złotych, to będzie naprawdę dobrze.

Cóż. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. 🙂

Apel do dziennikarzy tracących pracę

Drodzy dziennikarze. Jeśli zostaliście właśnie zwolnieni, to, podejrzewam, czujecie się, jakby ziemia usunęła Wam się spod stóp. Grube cięcia są i będą wszędzie, więc ze znalezieniem kolejnej pracy w zawodzie może być ciężko. Chcemy Wam pomóc.

Niestety, na razie wstrzymaliśmy rekrutację i oszczędzamy. Możemy podzielić się z Wami naszą rybką, ale sami nie wiemy, na ile jej wystarczy. Dlatego wolelibyśmy pomóc stanąć Wam na nogi, byście już na zawsze się usamodzielnili.

Niżej podpisany uruchomił w życiu dobre kilkadziesiąt witryn internetowych. Były to sklepy, były portale, były witryny tematyczne. Coś tam wiem, jak to działa, coś tam wiem, o co trzeba zadbać, żeby wszystko zaczęło się kręcić, coś tam wiem, co się dzieje ze sklepem online, który po optymalizacji wskakuje na 2. stronę wyszukiwania z 10.

I coś tam wiem, jakiej tematyki się nie dotykać 😉

Współpraca z nami oznacza, że finansowo na własnych nogach staniecie za 2,5 roku. Jeśli wszystko pójdzie nieźle, może za 2 lata. Jeżeli pójdzie bardzo dobrze – za rok.

Mój dotychczasowy rekord to 3,5 miesiąca (~6,5 tysiąca złotych brutto w trzecim miesiącu).

Warunki współpracy

Mamy szereg pomysłów, co do których jesteśmy pewni i które w tej chwili są na fali. Niektóre już sprawdziliśmy – działają, mają potencjał (np. teslanews.pl czy mojafirma.tv; ten drugi projekt został sprzedany). Sęk w tym, że nie mamy na nie zasobów ani pieniędzy.

Postaramy się zminimalizować ryzyka, natomiast bardzo chętnie podzielimy się przychodami. Żeby tylko te projekty rozruszać i żeby one żyły. Wierzymy, że Elektrowóz pomoże nam je wypromować. Pomóżcie nam z nimi i stańcie dzięki nim na nogach.

Podkreślamy tylko: prawdziwe pieniądze przyjdą najwcześniej za rok – przez ten czas ktoś musi Cię utrzymać. Niewykluczone, że potrwa to dwa lata. Istnieje niewielkie ryzyko, że projekt nie wypali i wtedy wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku.

Spodziewamy się jednak, że w mediach będzie teraz takie zamieszanie, że prawdziwe rezultaty i sensowna kasa na koncie pojawi się znacznie wcześniej.

Jakby co -> [email protected]

WAŻNE: jesteśmy w stanie pomóc osobom, które mają co najmniej kilka lat doświadczenia w pisaniu. W tej chwili nie jesteśmy w stanie pomagać nikomu w szlifowaniu warsztatu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]