Przychody i statystyki oglądalności Elektrowozu za grudzień 2021. Jak zwykle tylko dla zainteresowanych. Dla umajenia wszystkiego garstka ciekawostek, może się przyda ludziom, którzy chcieliby rozwijać serwisy internetowe. Dane za listopad wyjątkowo były w innym materiale. Znajdziecie je TUTAJ.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy [grudzień 2021]

  • 321 tysięcy Czytelników (uu według Google Analytics), co Megapanelu/PBIU dałoby jakieś 400+ tysięcy real users,
  • 1 milion odsłon (GA), w tym 19,8 procent odsłon strony głównej,
  • 6,9 tysiąca Czytelników Forum, którzy wygenerowali 184,6 tysiąca odsłon Forum.

Użytkownicy Forum nie są wliczani w wynik witryny. To byłoby dobre marketingowo (polecam, jeśli jesteście rozliczani z wyników!), ale widywałem już sytuacje, w których witryna była martwa, chociaż wszystkim się wydawało, że żyje – bo żyło doczepione do niej forum. Osobiście lubię jednak mieć czysty ogląd sytuacji:

Wynik grudnia jest dobry. Wyraźnie już widać, że z jednej pracującej osoby da się wykręcić około 200-250 tysięcy Czytelników plus ewentualne piknięcia przy wyjątkowo trafionych materiałach. Oczywiście szukamy pracowników i wierzymy, że w I kwartale 2022 naprawdę uda się sfinalizować ten proces. Generalnie jest tak, że fachowcy są już gdzieś pozatrudniani, zarabiają więcej niż wynosi cały nasz przychód, więc nie chce im się rozdrabniać. Co ma też swoje plusy.

10 grudnia założyliśmy konto na Patronite. Od tamtej pory nie udało nam się potwierdzić naszej tożsamości, bo zależało nam, żebyśmy byli widoczni jako Redakcja ElektrowozPL, ale to nie przeszło, musiał być ktoś fizycznie, więc padło na Wydawcę. A jak Wydawca, to dziwnie, bo przecież nazywa się inaczej niż profil. Generalnie 20 grudnia usłyszeliśmy, że teraz już wszystko jest wypełnione poprawnie i… od tamtej pory profil wisi jako wymagający weryfikacji. Oni chyba mają inne sprawy na głowie, choćby Radio 357, które zbiera już ponad 800 tysięcy złotych miesięcznie. Elektrowóz z potencjalnymi 200-300 złotymi uznano pewnie za zawracanie gitary 😉

Dajemy sobie czas do dziś do południa, później chyba zrezygnujemy z Patronite na rzecz Patreona. Albo w ogóle uznamy, że to był znak, że to nie jest kierunek dla nas.

Przychody

W grudniu wygenerowaliśmy niecałe 9 000 złotych plus może ze 200 złotych z YouTube. Z tej kwoty do naszych Czytelników, którzy zdecydowali się dla nas tworzyć, trafi 1 700 złotych netto, nieco ponad 2 000 złotych brutto. Jak pewnie pamiętacie, na Forum eksperymentowaliśmy z reklamami, zostały tam formy stosunkowo nieinwazyjne. Podobne ograniczenia wprowadziliśmy w witrynie, bo Google rozkładało nam layout.

Styczeń jak na razie zapowiada się chudziutko, początki roku takie bywają. Obawiamy się, że przy miesięcznych przychodach poniżej 10 000 złotych raczej nie ma mowy o zatrudnianiu kogokolwiek na stałe. Poniżej 6-7 000 złotych miesięcznie trzeba będzie szukać dodatkowych metod zarobkowania lub innej roboty. Co w sumie może być całkiem intrygującym wyzwaniem 😉

Ale na razie przemy do przodu.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 2.3]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: