Porównywarka ubezpieczeń Rankomat.pl przygotowała zestawienie najdroższych i najtańszych miejsc w Polsce z punktu widzenia składek OC. Okazuje się, że w Polsce najdroższe jest Pomorze (województwo pomorskie), a w miastach najwyższe składki płacili mieszkańcy Wrocławia.

Ceny ubezpieczeń OC w Polsce: najdrożej w pomorskim, najtaniej w podkarpackim

Do najdroższych województw w Polsce należą te lokalizacje, które są prężne gospodarczo: województwo pomorskie (843 zł), dolnośląskie (823 zł) i mazowieckie (812 zł). Najtaniej wypada województwo podkarpackie (608 zł), opolskie (634 zł) i świętokrzyskie (646 zł). Dodajmy, że na podniesienie cen liczonych dla całego województwa wpływ ma obecność dużych i zamożnych aglomeracji miejskich, które są ważnymi węzłami drogowymi i posiadają gęsty ruch miejski (Trójmiasto, Wrocław, Warszawa).

Najdroższym miastem w Polsce okazał się Wrocław, którego mieszkańcy płacili średnio aż 1 020 złotych za polisę OC. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk (965 zł), na trzecim Warszawa (917 zł). Najtańszym miastem był Rzeszów, w którym średnia stawka za ubezpieczenie OC wyniosła 656 złotych. Różnica między Wrocławiem a Rzeszowem wynosi zatem ponad 55 procent!

Powyższe kwoty to mediany dla stawek zebranych przez Rankomat.pl w roku 2018. Mediana jest wartością przebiegającą dokładnie w środku skali: połowa ludzi płaci więcej, a połowa płaci mniej za ubezpieczenie OC samochodu. Kwoty dotyczą wszystkich aut, zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Jak informuje prezes portalu Rankomat.pl, Tomasz Masajło, rok 2018 był pierwszym od trzech lat, w którym stawki za ubezpieczenie OC się ustabilizowały (lekko spadły zamiast rosnąć).

> Samochód w firmie 2019: auto elektryczne z limitem amortyzacyjnym 225 000 zł [WYJAŚNIAMY]

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]