W Warszawie samochody elektryczne nie są szczególnie lubiane. Właściciel auta elektrycznego musi zapłacić za parkowanie, gdy podłączy się w strefie płatnego parkowania. Oprócz tego posiadacze elektryków i hybryd stracili właśnie prawo do wjazdu na Trakt Królewski.

Przywileje dla samochodów elektrycznych w Warszawie

Aktualizacja, rok 2018

Od lutego 2018 roku obowiązuje w Polsce Ustawa o elektromobilności, która jest nadrzędna względem wszelkich lokalnych rozporządzeń [o czym dość długo dyskutowałem z policją – patrz wideo poniżej]. Ustawa o elektromobilności pozwala właścicielom samochodów elektrycznych:

  • jeździć po buspasach,
  • parkować w strefach płatnego parkowania za darmo.

Oprócz tego od 1 lipca 2018 roku kierowcy aut elektrycznych mogą zgłosić do swoich urzędów miast/gmin w celu otrzymania nalepek „EE” dla samochodów elektrycznych. Więcej na ten temat w artykule:

> Ustawa o elektromobilności w pytaniach i odpowiedziach: darmowe parkowanie, buspasy, nalepki

A oto obiecane wideo wykonane w technologii 360 stopni:


Starsza treść:

Do niedawna właściciele aut elektrycznych mogli wyrobić sobie identyfikator TK, który pozwalał im na wjazd na zamkniętą dla ruchu część Traktu Królewskiego. Dotyczyło to ulic Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i pozostałych okolic Starego Miasta.

> Ile „palą” samochody elektryczne w Polsce? [RAPORT]

Zarządzenie nr 1725/2017 w sprawie wydawania identyfikatorów TK, zmienia ten stan. Dotychczasowe zezwolenia zachowują ważność do czasu obowiązywania, ale właściciel samochodu elektrycznego lub hybrydy nie wyrobi już nowego. Oznacza to przywrócenie stanu sprzed poprzedniej uchwały: kończy się pozwolenie na wjazd na Trakt Królewski dla posiadaczy aut elektrycznych i hybryd.

> Ustawa o elektromobilności to wjazd na buspasy i… ZIELONE TABLICE rejestracyjne dla samochodów elektrycznych?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.3]